2 מתמזגים שלישי מרוויח: אלביט רכשה חברת אמצעי ראיית לילה

הרכישה בהיקף של 350 מיליון דולר במזומן התאפשרה עקב מיזוג 2 חברות אמריקאיות, שחויבו על ידי הממשל למכור את פעילות ראיית הלילה. מנכ"ל אלביט, בצלאל מכליס: "נדבך משמעותי באסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח שלנו"
|
בצלאל מכליס, צילום: יח"צ

חברת הבת של אלביט מערכות -0.44% אלביט מערכות 57,000 -0.44% אלביט מערכות בסיס:57,250 פתיחה:57,770 גבוה:57,770 נמוך:56,430 תמורה:55,819,134 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בארצות הברית השלימה רכישה משמעותית של חברה המייצרת אמצעי ראיית לילה בהיקף של 350 מיליון דולר במזומן. לאחרונה, החברה Harris Night Vision זכתה בקו אספקה למארינס בארצות הברית בהיקף של 249 מיליון דולר.

חברת Harris וחברת L3 האמריקניות הודיעו לפני מספר חודשים על מיזוג. לשתיהן יש פעילות מהותית מאוד בתחום ראיית הלילה. בשל המיזוג, ממשלת ארצות הברית הנחתה כי הן צריכות למכור את פעילות ראיית הלילה של אחת החברות, כדי שלא להפוך למונופול בתחום בארה"ב. חברת Harris היא ספקית של מערכות ראיית הלילה לטייסי וחיילי צבא ארה"ב וכן לצבאות נוספים בעולם. 

לאחר המיזוג, חברת L3Harris Technologies (סימול: LHX) הפכה לאחת מחברות הטכנולוגיה הצבאית הגדולות בארצות הברית, שסך הכנוסתיה מוערכות ב-17 מיליארד דולר בשנה והיא מעסיקה כ-50,000 עובדים, עם לקוחות בכ-130 מדינות ברחבי הגלובוס. החברה מספקת טכנולוגיות מתדקדמות הן לתעשיות אזרחיות והן לצבאיות.

חברת הבת של אלביט, Elbit Systems of America, השלימה את הרכישה של פעילות ראיית הלילה שלL3Harris Technologies . לטענת החברה, הרכישה "מחזקת באופן משמעותי את הפוזיציה בארה״ב, השוק הגדול ביותר שגם מהווה סמן ימני לכל העולם".

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, ציין כי "בשל המיצוב של Harris Night Vision בשוק והעוצמה הטכנולוגית שלה, רכישה זו הנה נדבך משמעותי באסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח שלנו, בדגש על ארה"ב. אנו מאמינים שרכישה זו תתרום לעובדים והלקוחות של אלביט מערכות ושל Harris Night Vision".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות