תחילת סיקור: רוסאריו מעניקים לאפי נכסים אפסייד של 25%

לדברי האנליסט שיא מנוביץ', "גם כאשר נקטנו בגישה שמרנית בנוגע לתמחור שווי הנכסים, אשר חלקם נלקחו על פי שווים בספרים, אנו רואים כי מניית החברה נסחרת מתחת לערכה הכלכלי"
 | 
(1)
אבי ברזילי, צילום: אירנה קוסטינסקי
רסאריו קפיטל מתחילים סיקור למניית  אפי נכסים -0.17% אפי נכסים 11,550 -0.17% אפי נכסים בסיס:11,570 פתיחה:11,400 גבוה:11,550 נמוך:11,400 תמורה:565,306 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ("אפריקה נכסים" לשעבר) עם מחיר יעד של 142 שקלים למניה - אפסייד של כ-25% על שער הבסיס של המניה הבוקר. לדברי האנליסט שיא מנוביץ', "גם כאשר נקטנו בגישה שמרנית בנוגע לתמחור שווי הנכסים, אשר חלקם נלקחו על פי שווים בספרים, אנו רואים כי מניית החברה נסחרת מתחת לערכה הכלכלי".
הערכת השווי של רוסאריו קפיטל לאפי נכסים בוצעה על פי גישת השווי הנכסי הנקי (NAV), לכל פעילויות החברה בנפרד תחת הנחות שונות. הערכת השווי העלתה שווי כלכלי של כ-4 מיליארד שקל לחברה - המשקף מחיר של כ-142 שקלים למניה.
תם עידן לבייב, פתחה של תקופה חדשה
אפי נכסים חוזרת לקדמת הבמה כאשר היא נמצאת כיום במצב טוב למדי ובפתחה של תקופה חדשה. מעבר לתיק נכסים מניבים חזק, צבר גדול של פרויקטי מגורים וקרקעות באירופה, ותזרים פרמננטי שעתיד לנבוע מפרוייקטי ה-BOT הגדולים, החברה נהנית כיום גם מהנהלה יציבה ומבעלי עניין אסטרטגיים כגון ביג ומגה אור אשר עומדים איתן מאחוריה וברוסאריו מעריכים כי אלו ישאפו ויפעלו להגדלת אחזקותיהם בעתיד.
פוטנציאל הצפת ערך בפרויקטים בהקמה
ברוסאריו מדגישים כי חשוב לשים לב גם לפוטנציאל הצפת הערך שמסתתר מאחורי הפרויקטים המניבים אשר נמצאים בשלבי הקמה ורושמים קצבי אכלוס טובים. לאחר שסיימה בהצלחה את הפרויקט בהרצליה (גליל ים) וצפויה להתחיל את הפרויקט שזכתה בו בשוהם, החברה מאמינה כי תחום הדיור להשכרה הינו תחום פעילות בצמיחה ומתכוונת להמשיך ולהתמודד גם על מכרזים נוספים. בנוסף, לאחר שחנכה ממש לאחרונה את הנכס הראשון שלה בקראקוב, נראה כי החברה מביעה אמון גדול בכלכלת פולין, מה שעשוי להוביל אותה להרחבת הפעילות במדינה.
"רמות המינוף של החברה נעות כיום סביב הממוצע ביחס לחברות מסקטור הנדל"ן ועל פי דעתנו, שיעורי מינוף אלה הם אינם נמוכים אמנם, אך מנגד גם לא נוגעים באזורים מסוכנים של מינוף יתר ונטול אחריות", כותב מנוביץ'.
תיק נכסים חזק ואיכותי
לדברי מנוביץ', "החברה מציגה תיק נכסים מניבים חזק ואיכותי, המייצר תזרים משמעותי ויציב ומאפשר לה להמשיך ולפעול בתחום הייזום למגורים בצורה אחראית ושקולה. איכותם של הנכסים הללו, מתבטאת במיקומם האסטרטגי בערים המרכזיות בהן הם נמצאים, בתפוסות הגבוהות שהם מציגים לאורך זמן ובשוכרים האיכותיים שממלאים אותם. כמו כן, החברה מציגה פיזור גיאוגרפי וסקטוריאלי בתיק הנכסים שלה, אשר מתפרש בין מדינות רבות באירופה ובין תחומי פעילות שונים כגון: מסחר, משרדים, תעשייה ומגורים".
צמצום פעילות המגורים למכירה והגדלת נתח הנדל"ן המניב
עוד מציין מנוביץ' כי "בתקופה האחרונה ניתן להבחין בשינוי האסטרטגיה שחל בין כותלי החברה, כאשר יש כוונה לצמצם את פעילות המגורים למכירה תוך הגדלת נתח הנדל"ן המניב, גם באמצעות רכישת נכסים מניבים פעילים (בשונה מן העבר). שינוי אסטרטגיה זה ניתן לראות ברכישות האחרונות של החברה בסרביה (46% מפרויקט אירפורט סיטי בבלגרד) וברומניה (פורטפוליו משרדים בכ-300 מיליון אירו)".
אפי נכסים הינה חברת נדל"ן אשר התאגדה בישראל בשנת 1971 ונרשמה למסחר בבורסת תל אביב בשנת 2004. לאורך השנים, הייתה החברה לחברת בת של קבוצת אפריקה השקעות, כאשר בפברואר 2019, נרכשה על ידי קבוצת רוכשים בראשותן של ביג ומגה אור. כיום לחברה שני בעלי עניין ללא גרעין שליטה, ביג (13%) ומגה אור (13%), עם הון עצמי (ללא זכויות מיעוט) של יותר מ-3.2 מיליארד שקל.
כיום, החברה פועלת בייזום, הקמה, השכרה ותפעול של מבנים לתעשייה, משרדים, מסחר ומגורים בישראל וברחבי אירופה. נכון לסוף הרבעון השני של 2019, בבעלות החברה כ-569 אלף מ"ר להשכרה, כ-168 אלף מ"ר להשכרה בהקמה, כ-1,340 יחידות דיור בהקמה (60% מתוכן כבר נמכרו) ו-32 מלאי דירות שבנייתן הסתיימה וטרם נמכרו.
שיעור התפוסה הממוצע של כלל נכסיה המניבים של החברה עומד על כ-87% כאשר כלל הפעילות מתפזרת בין 8 מדינות: ישראל, רומניה, פולין, צ'כיה, בולגריה, סרביה, לטביה והונגריה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מנהלת תיק
  קרן 11/09/2019 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי זה החתיך הזה?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות