"בן דב אינו מחוייב להסדר החוב בטאו - התנאים המתלים לא התקיימו"

"התנאים המתלים שנקבעו במסמך העקרונות לא נתקיימו, כך שמסמך העקרונות מעולם לא היה בתוקף, וממילא שאין נסיגה ממסמך שאינו בתוקף"
 | 
(6)
אילן בן דב (צילום: בוצ'צ'ו)
בא כוחו של אילן בן דב, עו"ד יוסי אברהם, שלח לחברת {טאו} מכתב תגובה מפורט לדרישת בעלי החוב של טאו לקבל ממנו מסמך שיבהיר כי הוא מחוייב למסמך העקרונות עליו במסגרת הסדר החוב.

במכתב התגובה לא נענה בן דב לבקשתם וכעת דורש בן דב לשנות לחלוטין את התנאים כך שהסדר החוב שעל עקרונותיו חתמו הצדדים לפני כחצי שנה - לא יצא לפועל במתכונתו הנוכחית.

בן דב הבהיר באמצעות עורך דינו למחזיקי החוב של חברת טאו כי הוא אינו מחוייב למסמך העקרונות עליו חתם במסגרת הסדר החוב בחברה, על רקע התנאים שהשתנו, והבהיר כי המסמך אינו בתוקף מאחר שלא התקיימו התנאים המתלים.

"התנאים המתלים שנקבעו במסמך העקרונות לא נתקיימו, כך שמסמך העקרונות מעולם לא היה בתוקף, וממילא שאין נסיגה ממסמך שאינו בתוקף. מרשי דוחה לגמרי את הטענה כאילו התחייבותו על פי מסמך העקרונות היתה ונותרה בתוקף". זאת מאחר שלא נמצא פיתרון ל-30 מיליון השקלים שהיתה אמורה החברה לשלם לבעלי האג"ח, עד למועד שנקבע במסמך העקרונות וגם לא עד למועד שנדחה בהסכמה. כאשר עו"ד מבהיר כי בן דב "אינו נתפש בכך למשחקים פורמליים ולא תר אחר תרוצים על מנת להשתחרר מן ההסכם".

עו"ד גם מציין כי מי שלא רצה לקבל את הסדר החוב הם מחזיקי אגרות החוב שאמרו "כל זמן שמחיר מניית סאני הינו נמוך מ-20 שקל, לא יהיה הסדר", (שער הרחוק מאד מהשער הנוכחי של המניה שעומד על 5.7 שקלים בלבד).

עו"ד מזכיר גם כי בן דב הסכים במסגרת מסמך העקרונות ובהנחה שהיה נחתם הסכם מחייב בהמשך לו, לשלם לבעלי האג"ח 20 מיליון שקל במשך 3 שנים, אך הצעה זו כבר אינה תקפה מאחר ובכסף זה פרע חובות לאקסלנס והבנק הבינלאומי הוא העומד בתור להיפרע מחוב שמסתכם ב-7 מיליון שקל. "בנסיבות האלו ברור שמרשי לא יכול ולא יסכים לשלם סך של 20 מיליון שקל לבעלי האג"ח".

עוד טוען בא כוחו של בן דב כי מאז נחם הסכם העקרונות, חל שינוי מהותי לרעה במצבן של סקיילקס ושל סאני, בעיקבותם נאלצו החברות להגיע להסכם עם האצ'יסון, שאם יושלם, ישתנה מבנה השליטה בהן באופן שהאצ'יסון תהפוך לבעלת השליטה בסקיילקס.

נוכח השינויים המהותיים מאז חתימתו של מסמך העקרונות, אומר בא כוחו של בן דב כי יש הכרח לשנות את העקרונות שנידונו במסמך העקרונות - באופן מהותי. לצורך כך מוכן בן דב לקיים עם הנציגות ועם החברה דיאלוג במטרה להגיע להסכמות על תנאים חדשים להסדר, שישקפו את השינויים המהותיים שאירעו מאז נחתם מסמך העקרונות ושתנאיו יהיו כפופים, בין היתר, לתוצאות הסקה עם האצ'יסון. "מרשי מציע, במקום להטיח האשמות ולהפריח איומים - להתחיל בדיאלוג עם כל הצדדים".

נציין כי הנאמן לאג"ח ב' ו-ג' של טאו כבר הודיע לפני כשבוע על העמדתן לפירעון מיידי.

נזכיר כי ההסדר שהתגבש בין בן דב למחזיקי האג"ח לפני כחצי שנה ושעליו נחתם במסדרת מסמך העקרונות בו מסרב בן דב לעמוד בשל השינויים המהותיים בתנאים, כלל של שתי סדרות חדשות לבעלי האג"ח בהיקף של 170 מיליון שקל ו-78 מיליון שקל, וכן מתן של 15% ממניות טאו ובנסוף גם העברה של 30 מיליון שקל במזומן. בנוסף התחייב אז בן דב להעביר לטאו כ־21% ממניות סאני שבידיו, וכן להזרים לחברה 20 מיליון שקל שיובטחו לתשלומי , כנגד הקצאת מניות נוספות - עכשיו מתבקשים בעלי החוב להסתפק בהצעה אחרת.

עורכי הדין של בן דב מציינים עוד כי "בן דב, המחזיק במניות השליטה של טאו והוא גם הנושה הגדול בה. בן דב תמך ותומך בחברה, במישרין, באמצעות מימון והשקעות בסכומים המסתכמים במאות מיליוני שקלים מבלי שתחול עליו חובה חוקית לעשות כן - אלמלא עשה כן, במשך תקופה ארוכה, אין ספק שהחברה לא הייתה מוציאה את ימיה כבר לפני זמן רב".


תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  מי שלא מחזיר חוב לכלא - והחוב ימשיך לתפוח ולרדוף אותו
  לימון סחוט 27/06/2012 22:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה מה שעושים ללווה פרטי, מדוע לאפשר שוד משקיעי האג"ח לאור היום
  סגור
 • 5.
  חסר בושה
  משה 26/06/2012 12:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פשוט גנב בלי בושה
  סגור
 • 4.
  בן דב לא חייב שום דבר,רק דוידנדים מופלאים
  בעל מניות 26/06/2012 11:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שהוא גובה ודמי ניהול מופלגים על לא כלום. לכו ותאמינו לעשירים בפוטנציה(על חשבוננו).
  סגור
 • 3.
  בקיצור ולעניין
  אמיר 26/06/2012 10:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי שחושב לחתום מול בן דב על הסכם כלשהו שיקרא את זה ויידע שהחתימה של הכלב לא שווה את הדיו והנייר יכול לשמש רק לדבר אחד ויותר זול לרכוש נייר טואלט בשביל זה בסופר.
  סגור
 • 2.
  כשלא לוקחים הצעה אחת מתפשרים על ההצה הבאה (ל"ת)
  ככה זה 26/06/2012 10:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  שישלם עד השקל האחרון (ל"ת)
  אין לו בושה 26/06/2012 10:46
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור