ישראל קנדה: הקצאת אקוויטי פרטית של 100 מיליון שקל

בין החברות להן הוקצו המניות: מנורה מבטחים, קבוצת פסגות, קבוצת ספרה, קבוצת נוקד וקבוצת הפניקס
 | 
ברק רוזן, צילום: בוצ'צ'ו
ישראל קנדה דיווחה הבוקר על הקצאה של כ-29 מיליון מניות שקל לחברת מנורה מבטחים, קבוצת פסגות, קבוצת ספרה, קבוצת נוקד וקבוצת הפניקס. התמורה הכוללת - כ-100 מיליון שקלים, לפי שווי מנייה של 3.45 שקל - הנחה של 4.5% על מחיר השוק. בעקבות העסקה החזקות הציבור במניה יעלו ל-28%, וכעת אם החברה תהיה מעוניינת להיכנס למדד ת״א 125 - היא תידרש בהקצאה נוספת.
הגיוס בוצע לפי שווי של 750 מיליון שקל, כאשר לאחריו צפויה החברה להיסחר בשווי של כ-850 מיליון שקל. נציין כי מנורה מבטחים היא כבר בעלת עניין בישראל-קנדה ומחזיקה נכון להיום כ-8.8% בהון ובזכויות ההצבעה בחברה.
המניות המוקצות תהיינה שוות בזכויותיהן מכל הבחינות למניות הרגילות של החברה הקיימות בהון החברה, כאשר בין היתר תינתן הזכות לקבל הזמנות לאסיפות הכלליות של בעלי המניות החברה, להשתתף ולהצביע בהן, לקבל דיבידנדים או כל חלוקה אחרת וכן להשתתף בעודפי רכוש החברה במקרה של פירוק.
הקצאת המניות מגיעה בהמשך לדיווח החברה מיום חמישי האחרון, על רכישת כמחצית מהזכויות בקרקע של 8 דונם בצפון תל אביב תמורת כ-90 מיליון שקל מידי שיכון ובינוי, כאשר על פי התכנון, ישראל קנדה תבנה עליה 96 דירות, וזאת בהמשך לרכישת מתחם אילת, והסניף המרכזי של בנק לאומי בתל אביב מוקדם יותר השנה.
ישראל קנדה, אשר בבעלות ברק רוזן ואסף טוכמאייר, פועלת בתחומי הנדל"ן המניב והיזמי (השקעה בקרקעות) בישראל, גרמניה, פולין ורוסיה. נכון למרץ 2010 תחומי פעילותה היחידים של ישראל קנדה הינם איתור וביצוע השקעות בנדל"ן. ביוני 2010 הושלמה עיסקה לפיה רכשה החברה את מלוא ההחזקות בחברה הציבורית פאנגאיה ישראל, וזאת כנגד הקצאת מניות. בתוך כך הפכה פאנגאיה ישראל לחברה בת בבעלות מלאה של ישראל קנדה ומניותיה נמחקו מהרישום למסחר בבורסה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה