מנכ"ל אפריקה באסיפת מחזיקי האג"ח: "לא הרמנו ידיים - לבייב מוכן להזרים"

בשעה זו מתכנסת אסיפת מחזיקי האג"ח ואברהם נובוגרוצקי מנסה לענות - האם לבייב יכניס את היד לכיס?
 |  (7)
לב לבייב, צילום: בוצ'צ'ו
אברהם נובוגרוצקי מנכ"ל אפריקה ישראל עונה בשעה זו לטענות מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל בצל הליכתה להסדר חוב שני לאחר פחות מ-6 שנים מההסדר האחרון, וזאת על רקע הודעתה של אפריקה להתניע את הסדר החוב בצל דרישת הבנקים הרוסים למימוש נכסים ובהם הנכס העיקרי של החברה - הבייבי של לבייב - קניון אפימול במוסקבה. לשאלה העיקרית האם בעל השליטה לב לבייב יכניס את היד לכיס אמר נובוגורצקי: "מוקדם עדיין לעשות את החשבון, עדיין אי אפשר לדבר על זה יש הרבה גורמים במשוואה. בעל המניות העיקרי (לבייב) הביע נכונות להשתתף במתווה ואנו מאמינים שנגיע לפיתרון טוב ונכון לכל הצדדים", אמר נובו בהקשר להזרמת הון על ידי לבייב.
מקורב לחברה אמר לאזני Bizportal לגבי הסכום שלבייב יזרים, כי מדובר במספרים נמוכים בהרבה לעומת ההסדר הקודם.
"המועד הרשמי למו"מ מול הבנקים הרוסים הוא עד סוף החודש. יש התנהלות מול הבנק הרוסי לא אמרנו נואש, לא הרמנו ידיים. לב לבייב נמצא עכשיו בפגישות עם הבנק הרוסי", הוסיף נובו.
לגבי השאלה האם בגלל קשרים למיניהם ברוסיה יהיה מצב שבו הנכסים יחולקו למקושרים, אמר נובוגרוצקי: "המגעים שלנו מול הבנק הם מקצועיים בצורה דומה לחברות אחרות במדינות אחרות. עדיין יכול להיות שזה יקרה. אנחנו לא יודעים מזה, נתאכזב אם זה יקרה".
לשאלה מדוע החברה לא פנתה לגיוס הון בעלים אמר נובו: "גם היום ששווי אפי עדיין נמוך מלפני שנתיים מדובר ב-666 מיליון דולר, זה לא סכום שאני יכול להגיד לבעל המניות לרכוש. אני יודע שבעל המניות עוסק בזה המון. סך הכל בקניון הזה, שהיה השקף הראשון במצגות שלנו, אנו משקיעים המון מרץ ומאמצים אבל צריך לזכור שיש הלוואה על הקניון הזה וגם ריבית. כלומר, הסיטואציה ברוסיה לא פשוטה", אמר נובוגרוצקי. "בנושא ההון העצמי של אפריקה השקעות בספרים כולל ניקיון האג"ח מההסדר של 2010, הוא עומד על פחות מ-1.6 מיליון דולר. אלו הערכות שווי לפי הערכות לזמן ארוך".
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אפריקה ישראל תפתיע בגדול, לבייב יגיע לפשרה עם הבנק הרוס
  בני דואנין 23/05/2016 09:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הממשלה הרוסית והבנקים לא יתנו לכלכלה הרוסית ליפול.המצב ברוסיה הוא נחלת עסקים רבים.הממשל מבין שיש מצב גאופוליטי מסוים שמשפיע על הכלכלה הרוסית ולכן הוא לא יעמיק את הפער על ידי קריסת עסקים.הבנק הרוסי עושה תרגילי מנהיגות כדי לשפר עמדות אבל לא באמת יחרימו את הקניון כי כולם יודעים שהבעיה לא נוצרה עקב התנהלות לקויה של הבעלים . , אלה כתוצאה ממצב שלא תלוי באף אחד.צריך לתת אורך רוח לדברים להסתדר.בסוף הכלכלה האוסית תחזור לאיתנותה כי ככה הדברים מתנהלים.המניה כרגע בשערים חלומיים שלא יחזרו.למי שלא מפחד מסיכון זו הזדמנות פז.
  סגור
 • 6.
  סומך על לבייב
  אורן לוטם 23/05/2016 09:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האיש יודע מה הוא עושה. אם יצטרך- מאמין שיכניס את היד לכיס
  סגור
 • 5.
  גמר על הרוסי פשוט גמר (ל"ת)
  ריצארד 23/05/2016 08:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מהשפל הכי נמוך אפריקה רק תעלה
  בן גוריון 22/05/2016 23:54
  הגב לתגובה זו
  3 1
  בסוף ימצא פתרוןהדברים לא גרועים כפי שהתקשורת מדווחתלבייב לא יתן למפעל חייו לפול
  סגור
 • 3.
  לבייב לעולם לא יאבד את האפימול
  אריאל 22/05/2016 23:49
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ושלא יאיימו עליו מחזיקי האגח.האפימול זה הבטוחה שלהם.אם הם יתעקשו לא ישאר ללבייב כסף לבנק הרוסי ואז הבנק יעכל את הנכס ולמחזיקי האגח לא ישאר כלום.לכן המחזיקים צריכים לחשוב רציונאליתהם שותפים של לבייב ושלא יטילו עליו את האשמה. הוא לא אשרם במצב ברוסיה והוא לא אשם שמחירי הנפט ירדו ולכן הם צריכים לתת לו אורל נשימה עד שהדברים יסתדרו.ושלא יעשו תרגילי מנהיגות מול הלקוחות שלהם.הם הראשונים שיפילו את הלקוחות
  סגור
 • 2.
  קונה מחוץ לבורסה במחירים גבוהים אגח לא סחיר,טאו,לידקום
  דור 22/05/2016 17:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קונה מחוץ לבורסה במחירים הגבוהים בשוק אגחים שהפסיקו להיסחר כמו אפריל ב', דוראה,אולימפיה,אפריל ב', סיאלו,סיביל ג'רמני,מטיס קפיטל,רילון,טאו,חפציבה חופים,לידקום,אייס דיפו,אפסק ואחרים. במכירת האג"ח ניתן להתקזז מול רווחי הון במהלך השנה ולנצל את מגן המס. לפרטים והצעות מוזמנים לפנות בצירוף פירוט כמות ענ למייל : DOR123DORI@WALLA.COM ולקבל הצעה הוגנת.
  סגור
 • 1.
  לפי הכתוב בכתבה דיבורים חסרי בסיס, המצב על הפנים.
  יש ר א לי 22/05/2016 16:38
  הגב לתגובה זו
  4 3
  שמעתי כבר מנכ"לים בדברים דומים והיה גילוח רציני עד כדי אפס תשלום, יש הרבה ניירות לא סחירים בתיקים שנקנו בכסף רב ושווים היום אפס.
  סגור