נציג הפד רומז למשקיעים: "תפסיקו להתבכיין על חוזקו של הדולר"

אנחנו נקיים את המדיניות הפיננסית הטובה ביותר לארה"ב והדולר יימצא היכן שהוא יימצא, כך אמר מוקדם יותר נגיד הבנק של לואיזיאנה
|
(3)
מקשיחים עמדות
נגידת הבנק המרכזי בארה"ב נאמה שלשום (ד') בפני הסנאט תוך הצגת עמדה מרוככת וטענה שהבנק "סבלני" עד להגעת התנאים הכלכליים להעלאת ריבית. היום, נציג לואיזיאנה ג'יימס בולארד, חלק על נאומה ואמר כי המונח "סבלני", חייב לצאת מהדוח שיתפרסם בחודש מרץ בכדי שהבנק המרכזי (ה"פד") יוכל להעלות ריבית כבר בקיץ הקרוב. 
"ישנה התרכזות ממוקדת מדי בשלב הראשון של העלאת הריבית כרגע. תוואי העלאת הריבית בעתיד הוא החשוב באמת" טען בולארד. בולארד מבקש לומר כי עליית הריבית הקרובה היא דבר בטוח, עם זאת העליה תהיה מינורית. מה שצריך לעניין את המשקיעים הוא הזמן שיחלוף מהנקודה ההיא עד לרגעים בהם הריבית בארה"ב תשוב לממוצע ההיסטורי שלה. מה יהיה גודל הצעדים שינקטו משם הלאה?
בולארד ידוע כנציג "ניצי" בפד, כלומר כזה שתומך בהעלאת ריבית באופן מהיר וחד יותר. הראשון מכנה את תהליך העלאת הריבית כ"חזרה לנורמאליות". כמו כן הוא צופה לצמיחה כלכלית כללית בארה"ב של 3% בשנת 2015 וירידה של שיעור האבטלה במדינה אל מתחת ל-5%. 
אינפלציה
הנגיד של לואיזיאנה (אשר אינו בעל הצבעה בוועדה להחלטת הריבית) משתמש בנתונים שפורסמו היום לחזק את דבריו. לדבריו "מחירי מוצרי הליבה החלו לעלות, מעט מעבר לצפי. זהו נתון שמגדיל את הבטחון על כך שזמן החזרה לאינפלציה נורמלית במדינה הולך ומתקצר".
צמיחה
בולארד טוען בפני המשקיעים שכדאי להם להבין שגם הצמיחה של 3%, לא יכולה להמשך לאורך זמן, כאשר רמת הצמיחה בארה"ב אמורה להיות 2%. ברבעון האחרון, כלכלת ארה"ב צמחה ב-2.6%, לאחר שברבעון הקודם הצמיחה בארה"ב זינקה 5% 
דולר חזק
בחודשיים האחרונים, תוך כדי עונת הדוחות, הרבה חברות אמריקניות שעסקיהן חובקים עולם טוענים שהדולר החזק גורם להם לירידה ברווחים. הטענות הללו זוכות לתשומת לב בשווקים כאשר המשקיעים ממילא חזו בתחילת השנה שהדולר החזק עלול לפגום בייצוא האמריקני ולהחליש את הצמיחה. בולארד מבטל את ההזהרות של החברות הבינלאומיות. לדבריו "היינו במצבים דומים בעבר ועברנו אותם".
בולארד הוסיף "אנחנו נקיים את המדיניות הפיננסית הטובה ביותר לארה"ב והדולר יימצא היכן שהוא יימצא. החוזק של הדולר תלוי בעיקר במה שאחרים עושים מחוץ לארה"ב". בולארד בדבריו התכוון למדיניות המוניטארית המרחיבה שננקטה לאחרונה בסין, יפן ובעיקר אירופה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הריבית תעלה באחוז השנה והדולר התחזק בעולם (ל"ת)
  אנליסט 27/02/2015 16:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  נורמאליות? רגע, לקחת חוב של 1.5 מיליון שקל בגיל 30 זה
  מושיקו 26/02/2015 22:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא נקרא נורמלי? אבל כל החברים שלי לקחו ואמרו שבריבית של 0% זה לא נורא בכלל...
  סגור
 • 1.
  העולמית
  צדיק בסדום 26/02/2015 18:26
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אולי הוא יעזור
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות