הדולר סגר מעל 4.2 שקלים: "רמת ההתנגדות הבאה נמצאת ב-4.30 שקלים"

כך מעריך איתן אדמוני, מנהל חדר המסחר בבנק ירושלים. בעולם מתחזק הדולר מול הליש"ט והאירו, אך נחלש מול היין
|
הדולר סגר מעל 4.2 שקלים: "רמת ההתנגדות הבאה נמצאת ב-4.30 שקלים"

שבוע המסחר העולמי, והמקומי, במטבעות נפתח תוך התחזקות של הדולר מול האירו והשקל. נראה כי הסוחרים מוטרדים יותר משטף החדשות השליליות הזורמות מאסהי ואירופה ופחות מהמשבר ההולך ומעמיק בארצות הברית.

נזכיר כי שבוע עמוס בנתונים כלכליים חשובים לפנינו. בימים הקרובים יקבעו מספר בנקים מרכזיים בעולם את גובה הריבית והצפי הוא שבכולם הריבית תרד בשיעור של 0.25% עד 0.5%. ביום שלישי בבוקר תקבע הריבית באוסטרליה ובצהריים בקנדה.

ביום חמישי תקבע הריבית באנגליה ובגוש האירו. בנוסף נאומים חשובים של בן ברננקי ביום שלישי ושר האוצר האמריקני גייטנר ביום חמישי יקבלו את מירב תשומת הלב של המשקיעים בכדי לנסות להפיג הערפל בנוגע לתוכניות הממשל להצית את הכלכלה האמריקאית מחדש. בנוסף יקבלו הסוחרים את נתוני הצמיחה של הרבעון האחרון של שנת 2008 באוסטרליה ובשוויץ ולסיום ביום שישי יתפרסמו נתוני התעסוקה האמריקאים לחודש פברואר.

איתן אדמוני, מנהל חדר המסחר בבנק ירושלים, אומר כי "הדולר צפוי להמשיך להתחזק בתקופה הקרובה. המצב הכלכלי ממשיך להיות רע, יהיו הרבה קריסות של חברות. במצב העניינים הנוכחי הדולר הוא המטבע שמתכנסים אליו. רמת ההתנגדות המשמעותית הבאה נמצאת ב-4.30 שקלים".

מחדר המסחר של אי-טריידר נמס, כי "להערכתנו, יודיע בימים הקרובים על הגעה ליעד ועל כוונותיו לעתיד: הפסקה של רכישות מט"ח או לחילופין הקטנת כמות הרכישות היומית מ-100 מיליון דולר ל-25-50 מיליון דולר ביום, דבר שיגרום בשלב הראשון להתחזקות השקל."

בארץ רשם היום הדולר עליה של 1.13% ושערו היציג נקבע ברמה של 4.209 שקלים והאירו התחזק ב-0.47% ושערו היציג נקבע ברמה של 5.30 שקלים. בעולם רושם הדולר התחזקות של 0.2% מול האירו ועולה בשיעור של 1.29% מול הליש"ט. לעומת זאת, מול היין היפני נחלש הדולר בשיעור של 0.38%.

מחברת כלל פורקס נמסר כי "לאחר שני ימי ירידות עד לרמת 4.16 שקל לדולר נפתח הבוקר המסחר בצמד בחזרה לסביבות רמת 4.20. קצת מעליה באיזור 4.22 עד 4.23 שקלים לדולר מצויה התנגדות משמעותית. שבירתה מעלה עשויה להזניק את הצמד, הרבה יותר מהר ממה שניתן לשער, עד רמת 4.35 שקלים. זאת בתנאי שנראה מהלך דומה גם בעולם. במידה ויתחיל שינוי מגמה עולמי והדולר יתחיל להיחלש, הרמות הנוכחיות עשויות להוות שיא לטווח הבינוני"

כלכלני איזי-פורקס מסרו בסקירתם השבועית כי הדולר המשיך להיסחר בימים הקרובים בטריטוריה השורית. אזור ה-4.15 ייבחן כרמת תמיכה לטווח הקצר. נראה שתמיכה משמעותית, על הגרף, לטווח הבינוני, מתגבשת ב-4.08. מגמת העלייה לטווח הבינוני-ארוך צפויה להימשך ורמת ה-4.2000 הינה רמת התנגדות לטווח הקצר.

נזכיר כי אתמול דחתה קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, את הקריאות מצד מדינות מזרח אירופה הזקוקות נואשות לסיוע, ובראשן הונגריה, לספק הזרמת הון כוללת למדינות מזרח היבשת החברות בגוש האירו. נזכיר כי גרמניה נחשבת למדינה העשירה במערב אירופה (מבין הכלכלות הגדולות) וכלכלתה היא הגדולה באירופה והרביעית בגודלה בעולם. "המצב בין מדינה למדינה שונה מאוד ולא ניתן להשוואה. כך צריך לשקול סיוע לכל מדינה ומדינה בנפרד בהתאם למצבה", אמרה הקנצלרית בעת מפגש של מנהיגי גוש האירו בבריסל.

קודם לכן אמר ראש ממשלת הונגריה, פרנק גיורסאני (Ferenc Gyurcsany ) כי המשבר הכלכלי העולמי ומחנק האשראי פוגעים בעיקר במדינות העניות יותר באירופה, ממזרח היבשת. הוא קרא להקמת קרן אירופאית בהיקף של כ-190 מיליארד אירו (כ-240 מיליארד דולר) למתן סיוע למדינות מזרח היבשת.

""יש אכזבה מפסגת ראשי גוש האירו בסוף השבוע. לא יצאה שום החלטה ממשית מהפסגה והבעיות של מדינות מזרח היבשת רק הולכות ומחריפות", אמר לבלומברג טסוטומו סומה, מנהל מסחר במט"ח בטוקיו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות