האם האצ'יסון תחזור לשלוט בפרטנר? לא כל כך מהר

הדיווחים על כך שחיים סבן מעביר את השליטה בפרטנר להאצ'יסון הם כנראה עוד שלב במו"מ מול האצ'יסון על תנאי ההלוואה; סבן לא יוותר כל כך מהר, והאצ'יסון לא צריכה את הכאב ראש הזה - בסופו של דבר הפתרון העדיף לכולם - גרייס של ההלוואה
|
חיים סבן, צילום: שני בראל

חיים סבן בעל השליטה (30.4%) בחברת התקשורת פרטנר -2.62% פרטנר 1,526 -2.62% פרטנר בסיס:1,567 פתיחה:1,567 גבוה:1,582 נמוך:1,520 תמורה:4,728,699 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: חשב לפני שבע שנים שהוא עושה את אחת העסקאות הטובות ביותר שלו. האיש שייבא את הפאוור ריינגרס מיפן לכל העולם והפך בזכות הרעיון הגאוני למיליארדר, רכש אז את השליטה בפרטנר כשחלק מהמימון היה הלוואת מוכר מקבוצת האצ'יסון.

אז, אף אחד לא האמין שמניית פרטנר תגיע לשפל הנוכחי, שפל שמבטא להחזקה של סבן שווי של כ-750 מיליון שקל, בעוד החוב של סבן להאצ'יסון עומד על מעל 1.1 מיליארד שקל.

סבן לא רוצה או לא יכול להחזיר את החוב. הוא מבקש הקלות. צודק - למה לא לקבל הנחות אם אפשר - האצ'יסון צריכה לבחור בין שתי אפשרויות - לקבל מניות ששוות 750 מיליון שקל או לעשות הנחות ולשמר את ההלוואה ואולי להיפגש בעתיד עם סכום גבוה מ-750 מיליון שקל. האצ'יסון בהגדרה לא מעוניינת בהחזקה של חברת סלולר בישראל, זאת הסיבה שהיא עזבה. לכן, היא בחרה להתדיין עם סבן.
 
הדיונים מתקיימים כבר חצי שנה, והדיווחים האחרונים בתקשורת הם כי סבן יוותר על מניות פרטנר שיעברו להאצ'יסון. מדובר בהלוואת נונריקורס (שעבוד מול מניות פרטנר) כך שמבחינתו של סבן זו אפשרות כלכלית ראויה - מוותרים על חוב גדול, מוותרים על מניות בערך נמוך יותר.

אז כלכלית זה נכון, אבל סבן שועל וותיק במו"מ ובשוק ההון וגם בשוק התקשורת, יודע שפרטנר נמצאת בנקודה אמנם מסוכנת, אבל עם סיכוי מאוד גדול - שוק הסלולר נמצא בתחרות עצומה, כנראה עצומה מדי, וכשמסתכלים קדימה כל האפשרויות פתוחות - גם נפילה של אחת מהשחקניות הגדולות, גם מיזוג, גם שיפור בתנאים מצד משרד התקשורת. מה שברור, שהרווחיות בשלב זה אינה מייצגת, והיא תעלה בהמשך - מתי? אף אחד לא יודע. גם סבן לא. בינתיים המטרה שלו תהיה למשוך זמן.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות