הון אחזקות: החברה הבת קנביט תקים חווה לגידול קנאביס רפואי

החווה תהיה בהיקף כולל של 10 דונם, מתוכו 4 דונם הפרחה, שתכנונו אושר על ידי היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות;  המנייה מזנקת 35%
|
(1)
קנאביס, צילום: Istock

קנביט +0.84% קנביט 780 +0.84% קנביט בסיס:773.5 פתיחה:775 גבוה:786 נמוך:775 תמורה:48,339 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת כי חתמה על הסכם להקמת חווה לגידול קנאביס רפואי בהיקף כולל של 10 דונם, מתוכו 4 דונם הפרחה, שתכנונו אושר עקרונית על ידי היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. על רקע הדיווח, מניית הון אחזקות מזנקת 35%. המניה נסחרת ברשימת השימור, כלומר מיד לאחר מכרז הפתיחה (בשעה 10:15) תיכנס המניה לשלב טרום הנעילה אשר יימשך עד סוף יום המסחר.

יש לציין כי מדובר בשלד בורסאי בלבד, וכל זמן שלא הושלמה יציקת הפעילות, אין להון אחזקות פעילות כלשהי או נכסים מהותיים כלשהם. יודגש, כי נכון להיום, מדינת ישראל טרם אישרה ייצוא מוצרי קנאביס לשימוש רפואי וכי לא ידוע אם ומתי אישור שכזה יינתן והאם יוטלו מיסים כלשהם על ייצוא מוצרי קנאביס רפואי ושיעורם. 

לטענתה של הון אחזקות, המתחם צפוי להניב בשנה הראשונה 0.5 טונה לדונם הפרחה ויעלה ל-0.7 טונה לדונם הפרחה החל מהשנה השלישית, ויכלול הקמת חווה שבתוכה מתחם חממות, אספקת מערכות טכנולוגיות מתקדמות, מערכות השקיה, טפטוף צינון ודישון, חימום ואיוורור לגידול קנאביס רפואי.

כאמור, על פי הדיווח, תכנון הפרויקט הסתיים ואושר עקרונית על ידי היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. 

ירון רצון, מנכ"ל קנביט: "הקמת מתחם החממות מהווה אבן דרך חשובה למימוש התוכנית האסטרטגית של החברה לפעול בשוק עם פוטנציאל כלכלי משמעותי. המתחם, שתכנונו הסתיים ואושר עקרונית על יחידת היק"ר במשרד הבריאות, צפוי להניב 2 טונה כבר בשנה הראשונה. מאחר וכבר היום יש לנו הסכם מותנה להיקף תוצרת שלא תפחת מ- 2 טונה בשנה, למשך 7 שנים, לחברה קנדית ובמחיר מינימלי של 3 דולר לגרם אנו נבחן בהמשך הרחבת המתחם בהתאם להסכמים מסחריים עם לקוחות פוטנציאלים נוספים. בכוונתנו לפעול למכירות ראשונות כבר בתחילת שנת 2019".

נזכיר כי לקנביט, חברת הבת של הון אחזקות, הסכם מסחרי מותנה עם חברה קנדית, מאוגוסט 2017 לאספקה של קנאביס רפואי בכמות שלא תפחת מ-2 טון בשנה, למשך 7 שנים, במחיר של 3 דולר לגרם והוא כפוף לאישורים בישראל וקנדה.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ורק הנבלות בכנסת מעקבים את הייצוא מהארץ ואת התפתחות התח
  תום 24/05/2018 11:51
  הגב לתגובה זו
  3 0
  התחום בארץ
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות