שיכון ובינוי מוכרת את זכויותיה בכרמלטון תמורת 580 מיליון שקל

למרות החקירות המתקיימות נגדה ברקע, בשיכון ובינוי משדרים "עסקים כרגיל"; בנוסף, מכרה את זכויותיה בקריית הממשלה תמורת 70 מיליון שקל
|
שרי אריסון, צילום: יח"צ
על רקע החקירות המתנהלות כנגדה, כאשר רק הבוקר דווח כי המשטרה תפסה נכסים בשווי כ-30 מיליון שקל של המנכ"ל לשעבר עופר קוטלר, בשיכון ובינוי "עסקים כרגיל".
החברה, שבשליטת שרי אריסון, דיווחה כי תמכור את זכויותיה בחברות הזכיין של פרויקט מנהרות הכרמל ("כרמלטון") ופרויקט שיקום, תפעול ואחזקת כבישים בצפון ("נתיבי הצפון") לשותפות מוגבלת שהחברה תהיה השותף הכללי בה.
על פי הדיווח, שיכון ובינוי הגיעה להסכמות עם בעלי המניות האחרים בכרמלטון, אשר יוותרו על טענותיהם בנושא זכות הסירוב לרכישת זכויות החברה כרמלטון, כך שהחברה תוכל להתקדם בהליכים להשלמת עסקת הפורטפוליו. העסקה צפויה להניב לחברה תזרים מזומנים של כ-580 מיליון שקל ורווח הון (אחרי מס) של כ 250-300 מיליון שקל.
בנוסף, שיכון ובינוי מדווחת כי סיכמה על מכירת זכויותיה בפרויקט קריית הממשלה המכונה ג’נרי ברווח של 25-30 מיליון שקל אשר ירשם בתוצאותיה הכספיות.
הסכם הפרויקט, אשר נחתם עם החשב הכללי במשרד האוצר כולל תכנון, הקמה ותפעול של בניין וחניות בניין סמוך המכונה ג’נרי 1 ומרכז האנרגיה (שטח על קרקע של כ-43,000 מ"ר ושטח תת קרקע של כ-20,000 מ"ר כולל חניון) לתקופת תפעול ותחזוקה של 22 שנים. 
העסקה כוללת מנגנוני התאמת מחיר, בין היתר במקרה של שינוי מהותי לרעה בפרויקט ממועד החתימה למועד השלמת העסקה, ושינוי בהיקף השירותים; וכן מנגנוני פיצוי במקרה של אי השלמת העסקה מסיבות שאינן תלויות ברוכשת.
העסקה תושלם לכל המוקדם בינואר 2019 רק לאחר שתחל ההפעלה המסחרית מלאה של הפרויקט, כאשר עד למועד זה החברה היא שתהיה אחראית להפעלת הפרויקט ותחזוקתו. לאחר השלמתה, צפויה העסקה להניב לחברה תזרים מזומנים של כ-70 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות