פרישה במטה בזק בצל החקירות - "חשד להאזנות"

בהמשך לדרמה בבזק ולחקירה החדשה שנפתחה, מזכירת החברה מועברת מתפקידה
|
(3)
לינור יוכלמן, צילום: יח"צ

בזק דיווחה היום לבורסה על פרישתה של מזכירת המטה והממונה על האכיפה, לינור יוכלמן, וזאת לאחר בדיקה פנימית שמצאה כי יוכלמן האזינה לדירקטוריון ולדברים להם אסור היה עליה להיחשף. ברקע נעצרו הבוקר בכירים בקבוצה ונפתחה חקירה חדשה של רשות ניירות ערך בהמשך לזו שהפכה לגלויה ביוני האחרון.

מעצר הבכירים הבוקר הגיע בעקבות ראיות חדשות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת פרשת בזק, שהעלו חשדות לביצוע עבירות נוספות. בעבר, במסגרת החקירה ההיא, נחקרו באזהרה בכירים בהנהלת החברה וגם מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, מקורבים לבעל השליטה שאול אלוביץ', מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, לינור יוכלמן ומנכ"ל החברה הבת YES רון איילון.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בהודעת בזק נכתב: "בחודש ינואר 2018 ביצעה החברה בדיקה פנימית, באמצעות המבקר הפנימי ומנהל אגף בטחון ותפקידים מיוחדים בחברה, ממנה עלה החשד כי העובדת האזינה לדיונים המתקיימים בחדר הישיבות של דירקטוריון החברה אשר אסור היה לה להיות חשופה אליהם. הבדיקה נערכה ביחס לתקופה שלאחר יום 1.11.17. בהליכי שימוע בהם ניתנה לעובדת הזדמנות להגיב לאמור, ואשר התנהלו בפני ועדה של הדירקטוריון שהוסמכה לשם כך, העלתה העובדת את גרסתה והסתייגויותיה בקשר למה שיוחס לה. לאחר ששקלה הוועדה המיוחדת את מכלול טענות העובדת והשיקולים הרלוונטיים, הוועדה סברה שהחשדות שהועלו כלפי העובדת ותגובתה אליהם אינם מאפשרים את הישארותה בתפקידה כיום. לפיכך, החליטה הוועדה להעביר את העובדת לתפקיד אחר בחברה שאינו תפקיד של נושא משרה ואשר אינו כרוך בייעוץ משפטי או בנושא אכיפה".

החקירה החדשה שנפתחה היום מטילה צל על גיוס האג"ח של אינטרנט זהב שבאמצעותה מחזיקה אלוביץ' בעקיפין בבזק. נזכיר כי עם התפוצצות הפרשה ביוני האחרון, אינטרנט זהב הודיעה כי היא משהה את הליך ההנפקה. לפני כשבועיים בזק הודיעה על בחינה מחדש של ההנפקה וכעת הניסיון הבא עלול להיתקל בקשיים. 

מנכ"ל אינטרנט זהב, דורון תורג׳מן, מסר ל-Bizportal: "מצבה של אינטרנט זהב טוב מאוד ועם 196 מיליון שקלים מזומן בקופה ובנוסף 15% מביקום שמעבר להיתר השליטה לחברה נכסים כספיים לשירות כל החוב שלה עד סוף שנת 2020 גם אם לא ינבע לה עוד מקור אחר עד אז. אנחנו לא בלחץ עם הגיוס ברצף ויש לנו עוד זמן רב בכדי לעמוד בדרישת חוק הריכוזיות בהיבט זה. גם אם הגיוס ברצף לא ייצא השבוע, אזי נמתין בסבלנות לסיום הסדר החוב ביורוקום ולהתפתחויות בבזק ונתקדם משם".

בצל פרשת בזק, קרן אליוט האקטביסטית שחשפה זה מכבר החזקה של 4.8% בקבוצה, קוראת לתקן את הממשל התאגידי, ולשם כך חברה לגופים המוסדיים. בתו כך, נזכיר כי דירקטוריון בזק, בודק את מדיניות חלוקת הדיבידנד של הקבוצה, שעומד על 100% מהרווח הנקי.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ממשיך לרכוש בכל כספי (ל"ת)
  משקיע בזק 18/02/2018 13:09
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 2.
  הולנדר עוד רוסייה שתגמור כנראה בכלא בגלל אלוביץ (ל"ת)
  nba 18/02/2018 12:44
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 1.
  גם האזינו וגם החליפו את הסוכר במלח .מה עוד עושים מנהלים
  בא 18/02/2018 12:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבזק , כרגיל כול מני פסיכופטים מטפסים לתפקידי ניהול ,בבזק זה לא היה שונה .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות