שבוע מטלטל בשווקים גרר פדיונות ענק של 1.8 מיליארד שקל בקרנות

קרנות האג"ח כללי עברו מראש טבלת המגייסות לראשות הקרנות המפוקפקות
|
(1)
סטטיסטיקה, צילום: Istock

הטלטלה שנרשמה בשווקים בשבוע האחרון שלחה את מדדים בוול סטריט לתיקון חריף כשבסופו של השבוע החולף המדדים נפלו בכ-5%, וזאת בצל החשש בקרב המשקיעים כי קצב העלאת הריבית של הפד' יהיה גבוה מהצפוי, מה שגורר עלייה חדה בתשואות לפדיון בשוקי האג"ח ולמימוש בשוקי המניות תוך קפיצה במדד הפחד (VIX). בשוק המקומי, מדד ת"א 35 סגר את השבוע בירידה של 4.75% ומדד ת"א 90 צנח 5.56%.

בשבוע החולף, לראשונה מאז דצמבר 2016, הקרנות המסורתיות פדו בשבוע החולף 1.78 מיליארד שקל, כך לפי הערכת כלכלני מיטב דש. הקטגוריות בהן נרשמו הפדיונות הגבוהים ביותר הן אג"ח כללי עם 830 מיליון שקל, והקרנות המנייתיות, שרק בסיום החודש הקודם ניפצו את שיא הגיוסים בעשר השנים האחרונות, פדו סכום גדול של כ-635 מיליון שקל. תעשיית הקרנות כולה רשמה פדיונות של 1.69 מיליארד שקל, הנחלקים לפדיונות של 1.6 מיליארד שקל בקרנות מנהלות, כ-175 מיליון שקל בקרנות המחקות, ומנגד גיוס של 90 מיליון שקל בקרנות הכספיות.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

קרנות האג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית (כמו: 10/90 ו-20/80), שהיו בקבוצת הקרנות הגדולות במהלך השנה האחרונה, פדו השבוע לראשונה מאז יוני 2016, סכום ענק של 830 מיליון שקל, ובכך עברו מראש טבלת המגייסות לראשות הקרנות המפוקפקות של טבלת הקרנות הפודה ביותר מבין הקרנות המסורתיות.

אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע במגמה שלילית עמוקה: מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו השבוע תשואה שלילית של עד 1%. בעקבות המגמה השלילית, קרנות אג"ח קונצרני, שהיו במומנטום חיובי מסוף חודש ספטמבר 2016, משנות מגמה ועוברות לפדיונות, הנאמדים בכ-210 מיליון שקל. 60 מיליון שקל מתוכם בקרנות המחקות.

אגרות החוב הממשלתיות אף הן במגמה שלילית חדה: מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף ירידה של 0.85%. למרות ירידות השערים, קרנות אג"ח מדינה נשארו קבוצת הקרנות המסורתיות היחידה שהצליחה לשמור על גיוס חיובי, אשר נאמד בכ-65 מיליון שקל.

מגמה מעורבת באפיק השקלי - הקרנות הכספיות גייסו השבוע סכום של כ-90 מיליון שקל על רקע החששות של המשקיעים מהירידות החדות בשווקים. לעומתן, הקרנות השקליות ממשיכות לפדות גם השבוע, סכום הנאמד בכ-120 מיליון שקל. זאת, למרות שהמשקיעים ברחו מן השווקים וחיפשו חוף מבטחים בקרנות אג"ח מדינה ובקרנות הכספיות.

קרנות אג"ח חו"ל רשמו פדיונות קלים של כ-51 מיליון שקל, כאשר כל הסכום נפדה מהקרנות המנוהלות.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון להיום כ-244.2 מיליארד שקל. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-229.2 מיליארד שקל והקרנות הכספיות מנהלות כ-15 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פסגות בראש הנמכרים, חותם לכם (ל"ת)
  כל כלב בא יומו 11/02/2018 13:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות