פלאזה סנטרס מקפיאה תשלומים לאג"ח ומתחילה במו"מ על הסדר חוב

הוקפאו: תשלום של 15 מיליון אירו לבעלי האג"ח הפולני ו-18 מיליון אירו לבעלי האג"ח הישראלי. רו"ח החברה יצמיד לדוחות "הערת עסק חי"
|
(5)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
לאחר הסדר החוב באלביט הדמיה עתה מגיע תורה של פלאזה סנטרס, החברה הבת שבשליטת מוטי זיסר להתחיל במו"מ על הסדר חוב מול נושיה, והדבר הראשון שהיא עושה הוא להקפיא את תשלומי האג"ח הקרובים.

חברת פלאזה סנטרס הודיעה הבוקר על הקפאת תשלומים לכלל בעלי אגרות החוב והודיעה כי כבר בימים הקרובים תחל החברה במו"מ עם כלל נושיה כדי להגיע למתווה הסדר חוב מוסכם עם כל הצדדים. רואי החשבון של החברה צפויים הצמיד לדוחותיה "הערת עסק חי".

זאת, למרות המאמצים הרבים והמתמשכים החברה להגדיל את התזרים ולשפר ולהשביח את פורטפוליו הקניונים, אך היא לא הצליחה להשלים מספר מימושים והסכמי מימון בטווח הזמן אשר היה מאפשר לה לעמוד בהתחייבויותיה הקרובות כלפי מחזיקי האג"ח.

בשנים האחרונות התמודדה פלאזה עם תנאי שוק מאתגרים, הנובעים מהמצב הכלכלי במרבית המדינות שבהן פועלת החברה, ממחסור מתמשך במקורות מימון ולאור זאת מיעוט עסקאות בשווקי הנדל"ן הרלוונטיים. על רקע זה, הנהלת החברה ביצעה התאמה של המודל העסקי המתמקד בפעולות להקטנת המינוף, מיחזור הלוואות, צמצום ההוצאות ובעיקר מימוש נכסים שאינם בליבת העסקים של החברה.

נכון להיום, בקופתה של פלאזה סנטרס 23 מיליון במזומן במאזן סולו ובנוסף,כ- 10 מיליון יורו בפיקדונות מוגבלים על בסיס מאוחד.

לאור האמור ובין היתר לבקשת הנושים, החליט החברה לעכב את התשלומים הקרובים של האג"ח, כ-15 מיליון אירו שהיו אמורים להיות משולמים ב-18 בנובמבר לבעלי האג"ח הפולני וכ- 17 מיליון אירו שהיו אמורים להיות משולמים ב-31 בדצמבר לבעלי האג"ח הישראלי.

בנוסף הדירקטוריון הנחה את הנהלת החברה לפתוח בהליך ארגון החוב מחדש ובמו"מ עם נושיה על מנת להגיע להסכם ארגון מחדש של החוב, תוך שמירה על מעמדם של כלל הנושים ותוך מיקסום מאזנה החזק של החברה.

מאמצים אינטנסיביים

בין המאמצים האינטנסיביים שעשתה החברה על מנת לשפר ולהשביח את פורטפוליו הנכסים המניבים שלה ואת תזרים המזומנים הנובע ממנו, לצורך הכנתם למימוש, פעולות שהחלו לשאת פרי והן באות לידי ביטוי בעליה בפדיונות דיירים, צמיחה בכמות המבקרים ובגידול ברמות התפוסה מציינת החברה כי:

כפי שדווח לאחרונה, החברה הצליחה להשיג הלוואה חדשה של כ-59.3 מיליון אירו לקניון בריגה (לטביה) המוחזק על ידה בשיעור של 50%. ההלוואה לתקופה של 4 שנים, מחליפה הלוואה קודמת שהייתה אמורה להשתלם במחצית 2014. כמו כן, בקניון בטורון (פולין) נחתם לאחרונה הסכם השכרה לדייר עוגן לכ-7% משטח הקניון, הסכם זה משפר מהותית את מיצובו של הנכס.

בנוסף, החברה חתמה על הסכם למכירת קורגון פארק שבפונה, הודו ולאחר החזר יתרת ההלוואה הבנקאית הקיימת מול הנכס, החברה צפויה לקבל כ- 18.5 מיליון יורו, אשר ישולמו לה במספר תשלומים במהלך תשעת החודשים הקרובים.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הנהנתן עשה את שלו,הנהנתן יכול ללכת. (ל"ת)
  ר.גורן 14/11/2013 13:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 4.
  כאשר העניים נשואות לתשובה ולדנקר זיסר לא משלם כלום וחיי
  דודי 14/11/2013 12:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זיסר חייב מליארדים ומהתל בבית המשפט ובעלי האגח . שקל אחד לא יצא מכיסו . במקום להחזיר חוב וריבית הוא מוכר את אותה סחורה לכולםםםם . לבנה"פ ללאומי לאלביט הדמיה לפלאזה . בנתיים החיים כרגיל האחוזה נישארת ,הבן צורף לביזנס עוד אחד חוגג על הגזל . מדוע בית המשפט וורדה אלשייך נותנת לפרסה להימשך , העו"ד עושים סיבוב , המנהלים ממשיכים לחגוג והמלווים והפנסיות לא מגולחות אלא מעולמות
  סגור
 • 3.
  המדינה הזו פשוט חולה
  רמי 14/11/2013 12:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פה מי שמשקיע שוקע רואים את זה זה שקוף? דנקנר והאוצר הרסו את שוק ההון פה לגמרי משקעים לא כול כך מטומטמים מה שדנקנר והאוצר עשו לכלכלה לא יודע אם מישהו מהמשקעים האינדיודואלים ישאר לסחור פה בשוק
  סגור
 • 2.
  מוטי זיסר מבוקש בכול אירופה
  רמי 14/11/2013 11:19
  הגב לתגובה זו
  3 1
  יש טיקון הוגן בשוק המושחת הזה לא ניגמרת להם התאהבת בצע לא ניגמרת
  סגור
 • 1.
  היה צפוי (ל"ת)
  איילי 14/11/2013 10:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות