וול סטריט בשירות באפט: מניית קינדר מורגן טסה בכמעט 12%

 | 
מניית היום
המשקיעים מתנפלים על מניית קינדר מורגן. זאת לאחר שהדו"חות של ברקשייר האת'וואי הראו כי החברה החלה לרכוש ממניית צינורות הנפט והרבה. ברקשייר האת'וואי היא חברת האחזקות של המיליארדר הידוע וורן באפט.
מניית קינדר מורגן (סימול: KMI) מזנקת מעל ל-10% במסחר היומי בוול סטריט. שווי השוק של קינדר מורגן בהווה הינו 26.5 מיליארד דולר. מתוך כך, ברקשייר האת'וואי מחזיקה 1.1% משווי החברה.
קינדר מורגן היא חברה אמריקנית לייצור של צינורות גז ונפט. הדו"ח של ברקשייר האת'וואי לסוף הרבעון האחרון של שנת 2015 הראה כי החברה רכשה מעל ל-26 מיליון מניות של החברה. נציין שברבעון הרביעי מניית החברה ירדה ב-46%. 
הדו"ח למעשה מציג השקעה נוספת של המיליארדר הידוע (שחלק מהמשקיעים מייחסים לו תכונות ניבוי מיסטיות כמעט) בשוק הנפט. השקעה שלא ניתן לתאר אותה בהווה אלא כ"רכישה בירידות". בתחילת החודש המשקיע האגדי המשיך להגדיל את ההחזקה שלו במניית Phillips 66 (סימול: PSX) שעוסקת בעיקרה בזיקוק ושיווק נפט.
חברת ההחזקות של באפט, ברקשייר האת'אוויי, דיווחה כי רכשה את מניות החברה בסך של כמעט מיליארד דולר. מדובר בהחזקה השישית בגודלה בפורטפוליו של ברקשייר האת'אוויי, החזקה שמהווה 13.88% מסך התיק ומסתכמת לשווי של כ-5.9 מיליארד דולר.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה