"תגליות הגז יכולות להוות כר פורה לצמיחה טכנולוגית בתחום"

סקר ה-VC Indicator של Deloitte בריטמן אלמגור זהר: 60% מבכירי קהילת ההון סיכון בישראל אופטימיים וצופים כי לא נראה בחצי השנה הקרובה גלי פיטורים משמעותיים
 | 
(1)
(צילום: Getty images Israel)
קהילת ההון סיכון הישראלית נראית אופטימית בסקר ה-VC Indicator לרבעון הראשון של שנת 2012, שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר. הצפי הוא לראות בחצי השנה הקרובה אקזיטים בהיקף של למעלה מ-25 מיליון דולר, כאשר 73% מהמשיבים מאמינים שנראה לפחות שישה אקזיטים בסדר גודל מסוג זה.

60% ממנהלי ההון סיכון הבכירים צופים כי לא נראה בחצי השנה הקרובה גלי פיטורים משמעותיים. 31% מהמנהלים מעריכים שלא יהיו כלל פיטורים בששת החודשים הבאים. 83% מהבכירים צופים גידול בתפקידם של החממות הטכנולוגיות בליווי ומימון סטארט אפים.

לדברי "ח טל חן, שותף וראש מגזר ההיי טק בפירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר: "השוק האסייתי מהווה אתגר ברמה השיווקית, אך יש להשקיע משאבים רבים בשוק זה אשר הופך יותר ויותר דומיננטי בכלכלה העולמית". עם זאת 35% בלבד מהמשיבים רואים בשוק זה את שוק היעד המרכזי.

שוק האנרגיה צפוי להשפיע

41% ממנהלי ההון סיכון מסכימים עם ההנחה כי תגליות הגז האחרונות בישראל תשפענה על פיתוחים טכנולוגיים והקמת סטארט אפים בתחום. לדברי רו"ח חן: "תגליות הגז משפיעות דרמטית על כלכלת ישראל ולא מן הנמנע שהן יכולות להוות כר פורה לצמיחה טכנולוגית".

"הפוטנציאל הכלכלי הטמון במגזר האנרגיה הינו עצום ובעל ערך רב למדינת ישראל, ועל מנת לעודד את התפתחותו של מגזר האנרגיה יש להגדיל את התמריצים הניתנים לסטארט אפים אשר יתמקדו בתחום זה", כך לפי חן.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איך סטארטפים יעסקו בתחום הגז?הם לא מבינים בזה
  אחד 02/04/2012 22:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרי לא מדובר בתחום שעוסקים בו באקדמיה, 8200 או באינטרנט בבית. זה תחום שכמעט ולא נגעו בו בארץ. מציע לתשובה ושותפיו לקיים " יום פתוח" עם מומחים מחו" ל שיסבירו על האתגרים הטכנולוגיים בתחום. כדאי להם להקים קרן של 100 מיליון דולר להשקעות בסטארטפים העוסקים בתחום. זה ישתלם לאורך זמן.
  סגור