טייטל כבר יש - כסף עוד לא: אלשטיין מונה כסגן יו"ר אידיבי פיתוח

אלשטיין מחזיק ב-10% מהון המניות של גנדן הולדינגס והוא קשור בהסכמי השקעה נוספים עם החברה, לפיהם הוא צפוי להזרים לה עוד עשרות מיליוני דולרים - שעד כה לא הוזרמו
|
(1)
אדוארדו אלשטיין, צילום: דרור עינב

טייטל כבר יש - כסף עוד לא: חברת אידיבי פיתוח הודיעה היום לבורסה על מינויו של המשקיע הארגנטינאי, אדוארדו אלשטיין , לסגן יו"ר הדירקטוריון של החברה, כצעד נוסף לקראת גיבושו של הסדר כולל בחברה.

אלשטיין מחזיק כיום באמצעות חברה שבשליטתו ב-10% מהון הניות של גנדן הולדינגס והוא קשור בהסכמי השקעה נוספים עם החברה לפיהם הוא צפוי להזרים לה עוד עשרות מיליוני דולרים, שעד כה לא הוזרמו.

כבר יותר מחודש עבר מאז הוגש המתווה האחרון של דנקנר להסדר החוב ובמסגרתו הובטח כי תוך ימים אחדים יזרים אלשטיין לחשבון נאמנות בעבור מחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות, בבנק הפועלים בניו יורק סך של כ-50 מיליון דולר. עד כה לא התקבל כל אישור על הפקדת הכספים שם.

הקונצרן שבראש הדירקטוריון שלו עומד נוחי דנקנר צפוי להתמודד בימים הקרובים גם עם החלטת בית המשפט העליון בקשר לבקשת החברה לדחות את המועד שקבע שופט בית המשפט המחוזי, אורנשטיין, למכירת מחצית מהחזקותיה בכלל ביטוח עד ל-22 באוגוסט.

היום הגישה נציגות אידיבי פיתוח את תשובתה לבית המשפט העליון ובה הביעה את התנגדותה לבקשת החברה להעריך את מועד המכירה של כלל ביטוח. לטענת נציגות אידיבי פיתוח: "החברה הסתירה מבית המשפט עובדה משמעותית", זאת מאחר וטענת הנציגות בדוחות האחרונים של החברה נכתב כי אי.די.בי פיתוח הנחה כבר לפני מספר חודשים את הנהלת החברה למכור את האחזקות בכלל ביטוח עד סוף אוגוסט 2013.

כמו כן צריכה הנהלת החברה להתמודד גם עם אסיפות מחזיקי האג"ח שיתקיימו מחר (ד') ובהן צפויים מחזיקי האג"ח לדון במגוון ההצעות העומדות על הפרק, כולל אלו הקוראות להעברת השליטה בחברה לידי מחזיקי האג"ח. ביום ראשון הקרוב צפויים הצדדים לשוב ולהתכנס בבית המשפט המחוזי ולהציג בפניו את מתווה הסדר החוב שגיבשו ביניהם.

בינתיים מפחדים הנושים השונים לגורל כספם, ואתמול היתה זו קרן סקיי שביקשה פירעון של הלוואה בסך של כ-70 מיליון שקל שניתנו לחברה הבת אידיבי תיירות.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  משחק מלוכלך - כך לא מתנהגים אנשים כם כבוד עצמי
  לא מושקע 02/07/2013 19:23
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המשחק באידיבי מלוכלך משני הצדדים . בעלי אג"ח אחזקות היו חייבים מזמן להשתלט על החברה . בעלי אג"ח פיתוח היו חייבים להמתין עם בקשת ההסדר . בעלי המניות באידיבי אחזקות היו חייבים לשים את המפתחות וללכת הבייתה ולא לרוקן את החברה מנכסים .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות