היום החל המסחר במניית תמר פטרוליום בבורסה בתל אביב

 |  (1)
תמר, צילום: אלבטרוס
לפני שעה קלה החל המסחר בבורסה בתל אביב במניות חברת התשואה החדשה, תמר פטרוליום, שהינה חברת נפט וגז עצמאית ללא גרעין שליטה, אשר רכשה 9.25% במאגר 'תמר', מתוך חלקה של דלק קידוחים במאגר. החברה צפויה להיכלל בתחילת חודש אוקטובר במדדי ת"א 90, ת"א 125 וכן מדד ת"א נפט וגז. עם תחילת המסחר במניות תמר פטרוליום עומד שווי החברות הנסחרות בבורסה בת-אביב בסקטור האנרגיה על כ-40 מליארד שקל, והאג"ח בסקטור עומד על כ-7 מליארד שקל.
במסגרת הנפקת ההון התקבלו ביקושים של כ-250 מיליון דולר ממשקיעים בארץ ובעולם, מתוכם נענו להזמנות בשווי של 200 מיליון דולר. דלק קידוחים השאירה בידיה כ-40% מהחברה. במהלך הנפקת החוב המוצלחת שנערכה לפני כשבועיים גויסו 650 מיליון דולר (כ-2.2 מיליארד שקל) בעוד הביקושים עמדו על 4.3 מיליארד שקל - כמעט פי שניים מההיקף הגיוס המבוקש. ריבית החוב נקבעה על 4.69%.
יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים: "הקמתה של תמר פטרוליום היא תוצאה של עבודה מאומצת של אנשים רבים וטובים, שהובילו כצוות להשלמת ההנפקה הגדולה במשק הישראלי בצורה מוצלחת.  סקטור האנרגיה בשוק ההון הישראלי זכה בתוספת איכותית וייחודית המאפשרת למשקיעים חשיפה ישירה ואופטימאלית לפרויקט תמר".
ליעמי וייסמן, מנכ"ל תמר פטרוליום: "האמון שהביע השוק בהנפקה של תמר פטרוליום משקף את הפנמת המעבר של ישראל לעולם של עצמאות אנרגטית. לסקטור האנרגיה פוטנציאל גדול בשוק הציבורי, ותמר פטרוליום מהווה אחת מהעדויות הראשונות לכך, על רקע הגידול הצפוי במשק בהשקעות באנרגיה בפרט ובתשתיות בכלל."
חני שטרית-בך, סמנכ"ל בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה לניירות ערך: "תמר פטרוליום מצטרפת ל-17 חברות ושותפויות חיפושי נפט וגז הנסחרות בת"א, בשווי של כ-40 מיליארד ₪. כמה בעלי חזון האמינו שיש בישראל נפט, וסחפו אחריהם את הציבור באמצעות גיוסים והכל דרך הבורסה בתל-אביב. זוהי דוגמא קלאסית של תרומת הבורסה להתפתחות הכלכלה הישראלית."
 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ישרמקו
  שאלה 24/07/2017 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה יהיה עכשיו עם ישרמקו? תמשיך לרדת?
  סגור