הדולר מאבד גובה ברקע לעליות בבורסות: מאבד עוד 0.8% לאחר קביעת היציג

הדולר היציג נקבע בירידה של 0.43% לרמה של 3.90 שקלים אך כעת מאבד הדולר עוד 0.8%
|
הדולר מאבד גובה ברקע לעליות בבורסות: מאבד עוד 0.8% לאחר קביעת היציג

הדולר המשיך לאבד גובה היום. המשך העליות בבורסות מסביב לעולם ומדד חודש יוני, שהפתיע לרעה ועשוי להקדים את מהלך העלאת הריבית בארץ, מחלישים את המטבע האמריקני.

הדולר היציג נקבע בירידה של 0.43% לרמה של 3.90 שקלים והאירו מנגש התחזק ב-0.12% לרמה של 5.51 שקלים. בעולם נחלש הדולר ב-0.6% לרמה של 93.70 יין ומאבד 0.2% לרמה של 1.414 דולר לאירו. לאחר קביעת היציג, ממשיך הדולר להיחלש ונסחר כעת בירידה של 0.8% לרמה של 3.87 שקל.

שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של אקסלנס נשואה מתייחס בשיחה עם Bizportal, למדד המפתיע. "ההפתעה הגדולה הייתה מבחינתי בנסיעות לחו"ל, בעליית מחיר הרכבים ובעיקר בסעיף התקשורת שזינק בשיעור חד בהרבה מהתחזיות שלי. לפישר אסור להמתין עם העלאת הריבית אחרת האינפלציה תזנק".

סגירה חזקה בוול סטריט אתמול ונתוני מאקרו כלכלה חיוביים בסין היום דחפו את בורסות אסיה ליום נוסף של עליות, שלישי ברציפות. החוזים על מדדי וול סטריט, עם זאת, מאותתים כעת על צפי לירידה קלה בפתיחת המסחר היום.

בזירת המאקרו דווח היום שהמשק הסיני, השלישי בגודלו בעולם, צמח ב-7.9% ברבעון השני של השנה. זאת, לעומת ציפיות כלכלנים לצמיחה נמוכה במקצת, של כ-7.8%.

בארץ דווח היום כי שיעור האבטלה במשק ממשיך לעלות. על פי נתוני המגמה לחודש מאי 2009, הגיע שיעור הבלתי מועסקים ל-8.4% מכוח העבודה האזרחי. על כך נמסר מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, על סמך חישוב נתוני המגמה החודשיים, מתוך 'סקר כוח אדם'.

זאת לעומת 8.2% באפריל, 7.9% במרץ ו-7.2% בינואר. ההערכות הן ששיעור האבטלה ימשיך לעלות בחודשים הקרובים, על רקע המשך המיתון בשוקי היצוא העיקריים של ישראל, פיטורי עובדים בתעשייה ומנגד דחיית גיוסם של עובדים חדשים על ידי חברות רבות.

לחודש יוני הפתיע אתמול ובגדול. לפי נתוני הלמ"ס, המדד זינק בשיעור של 0.9%, זאת בזמן שהכלכלנים ציפו לעלייה של 0.4%-0.3% בלבד. ב-12 החודשים האחרונים עלה המדד הכללי ב-3.6%.

אמנם מחיר הדלק זינק בשיעור של כ-10% והיה מבין הגורמים לעליית המדד אך הדבר היה צפוי. ההפתעות היו בעיקר בסעיפים כגון שירותי התקשורת שהתייקרו ב-1.3% או במחירי ההלבשה שהתייקרו ב-13.8%.

לדבריו של רון אייכל ממיטב, "לא מדובר בקטסטרופה אינפלציונית למרות שכרגע בהחלט נראה שתוך שנה-שנתיים פישר הולך לפספס את יעד האינפלציה העליון. בכל זאת אין מקום כרגע להעלאת ".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות