הדולר התחזק מול השקל: השקל היציג נקבע בעליה של 0.58% לרמה של 4.169 שקלים

האירו נחלש מנגד ב-0.24% לרמה של 5.61 שקלים. בעולם מתחזק הדולר ב-1% מול היין היפני לרמה של 95.79 יין לדולר
|
הדולר התחזק מול השקל: השקל היציג נקבע בעליה של 0.58% לרמה של 4.169 שקלים

הדולר התחזק היום, בפתיחת שבוע המסחר במטבעות בארץ ובעולם. בבוקר טיפס הדולר עד ל-4.1778 שקלים על רקע ירידות שנרשמו בבורסות אסיה והתחפרות מחודשת של המשקיעים במטבעות מקלט ואג"חים ממשלתיות, אולם בהמשך התמתנה העליה על רקע השיפור בשוקי המניות מסביב לעולם.

איתן אדמוני, מנהל מחלקת מט"ח וסחר חוץ בבנק ירושלים, אומר בסקירה השבועית שפרסם היום כי "להערכתנו, הדולר צפוי להמשיך ולהתחזק בשבוע הקרוב, בעיקר בשל מגמת העלייה של הדולר בעולם והתגברות האי וודאות לגבי יעילות טיפול הממשלה בבעיית האבטלה וחילוץ המשק הישראלי מהמשבר".

קבע לפני זמן קצר את השער היציג החדש בעליה של 0.58% לרמה של 4.169 שקלים. האירו נחלש מנגד ב-0.24% לרמה של 5.61 שקלים. בעולם מתחזק הדולר ב-1% מול היין היפני לרמה של 95.79 יין לדולר ונסחר בירידה של 0.1% מול האירו לרמה של 1.35 דולר לאירו.

מחברת כלל פורקס נמסר הבוקר כי "התסריט הדובי מאבד אט אט אפשרות של מימוש. במקומו עולה לבמה התסריט השורי. הדרך מעלה אומנם צפוייה להיות פתלתלה, אך כל עוד לא יחצה השער את רמת 4.09 מטה באופן חד רמת 4.25 היא היעד הראשון להמשך העליות".

גדעון בן נון, מנכ"ל שקל מקבוצת שקל, וניר ינאי, מנהל חדר המצב בשקל אג'יו, מציינים כי "החזרה של חוסר הוודאות בשווקים מסייעת לביסוס עוצמתו של הדולר הן בעולם והן בשוק המקומי. אנו מעריכים כי בימים הקרובים הדולר ינוע בטווח של 4.05-4.20 שקל לדולר. אנו ממשיכים להניח כי בהמשך השנה נראה את השער עולה ומתקרב ל- 4.5 שקל לדולר".

מחברת איזי-פורקס נמסר כי "התמיכה לדולר מעל 4.10-4.11 ומצב האינדיקאטורים העדכני משנים את התמונה הטכנית שיש לנו ביחס לדולר. אם לפני שבוע נראה היה שהמספר 3.90 רלבנטי, אזי השבוע נראה כי הסיכויים לעליה גבוהים יותר. מהלך מעל 4.17 יחזק את הסיכויים האלו ומהלך מעל 4.20 ילמד על השער 4.35 כעל היעד הבא. מהלך מתחת ל-4.10 ילמד על המשך מגמת הירידה".

מחברת פינוטק נמסר כי נתוני האינפלציה האחרונים "לא מבשרים נצורות למשק הישראלי ועל פי כלכלנים בכירים נראה שהמשקיעים יחלו בהזרמת קניות למטבע האמריקני אל מול השקל, בייחוד באם האוירה השלילית תמשך במגמה הנוכחית. שבירת של רמת ההתנגדות ב-4.1650 מהווה כעת איתות חם לקניית הצמד דולר-שקל לכוון 4.1750 שקל לדולר, בעוד שבירת רמת התמיכה ב-4.1180 תהווה איתות למכירת הצמד עם סטופ לוס ב-4.1608 שקל לדולר".

עוד מציינים בפינוטק כי למרות העלייה הגדולה במדד אפריל, צפוי נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר להותיר את הריבית בחודש יוני ללא שינוי. ברמה של 0.5%. בימים האחרונים ציין פישר יותר מפעם אחת כי במצב הנוכחי אין צורך בהפחתת נוספת וכי בנק ישראל אינו מתכוון להגיב על נתון אחד, בעיקר כשהוא מושפע מגורמים עונתיים. עליית ריבית עלולה להכביד על התאוששות המשק הישראלי ואף להחריף את חוסר האמון בין המשקיעים לבין בנק ישראל, מה שעלול להשפיע קשות על המסחר בדולר-שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות