"מניית דוניץ היא תוספת מתבקשת לתיק ההשקעות"

בבנק ההשקעות ווליו בייס מעניקים אפסייד של 67% למניית החברה עם מחיר יעד של 187 שקל; "החברה מנוהלת היטב וצומחת בקצב נאה; מחזיקה בארסנל של קרקעות לעשור הבא"
|
נסים אחיעזרא מנכל דוניץ, צילום: יחצ

בבנק ההשקעות ווליו ביס מותירים את המלצת הקנייה שלהם על מניית דוניץ +2.36% דוניץ 11,690 +2.36% דוניץ בסיס:11,420 פתיחה:11,420 גבוה:11,870 נמוך:11,420 תמורה:1,240,721 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: במחיר יעד של 187 שקל למנייה (אפסייד של כ-67%). זאת ללא התחשבות ברווחים הצפויים ממספר פרויקטים שהעבודות בהם טרם החלו. 

"החברה מנוהלת היטב (בהובלה של ניסים אחיעזרא מנכ"ל החברה ובעל מניות), יוזמת וצומחת בקצב נאה, בעלת מדיניות חלוקה של 50% מהרווח הנקי כדיבידנד. לצד זאת, החברה מחזיקה בארסנל נאה של קרקעות לעשור הבא ומובילה בתחום ההתחדשות העירונית". לכן לדברי בנק ההשקעות "היא תוספת מתבקשת לתיק ההשקעות".

ההמלצה מגיעה לדבריהם ממודל שמרני שמהוון את הרווח הגולמי הצפוי של החברה בפרויקטים בהם לקרקעות יש תב"ע. "לא הערכנו, מטעמי שמרנות, את הרווחיות הצפויה מביצוע שני הפרויקטים בהתחדשות עירונית שנרכשו מגינדי (בגבעתיים וברמת השרון), ואת הפרויקטים הנוספים של החברה בגבעתיים ובדרך השלום בתל-אביב הטומנים בחובם רווחיות של מאות מיליוני שקלים. אנו מעריכים שבשנתיים הקרובות יחלו בפרויקטים עבודות וכשהמועד יתקרב יתמחרו גם אותם (פוטנציאל רווחיות נוסף של כ- 300 מ' ₪ כשהם כ- 77.5 ₪ למנייה)".  

פעילות החברה
לדבריהם, "האחים דוניץ הנה חברה משכנת הפעילה בייזום נדל"ן למגורים בישראל. החברה עוסקת בייזום, תכנון, פיתוח, בנייה, שיווק ומכירה של פרויקטים לבנייה למגורים, בעיקר באזורי ביקוש במרכז הארץ. החברה בונה כיום את פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בישראל- קרית האמנים בראשון לציון ופעילה בשלשה מתחמים גדולים בתל- אביב, גבעתיים ורמת השרון. החברה רשומה בפנקס הקבלנים כקבלן לעבודות הנדסה בנאיות ומסווגת בסיווג ג-5, המאפשר לה לבצע עבודות בנייה בהיקף בלתי מוגבל. אנו מייחסים חשיבות רבה לכך שהחברה מנהלת ומבצעת את הפרויקטים שלה, כך היא מיטיבה לשלוט על ביצוע הפרויקט הן ברמת האיכות והן ברמת התקצוב ויכולה להגדיל את הרווחיות. לאור העובדה שהשחקנים בתחום הביצוע היום נחלשו, ליכולת הבנייה העצמית חשיבות רבה".
 
לפי בנק ההשקעות "הפרויקטים של החברה מאופיינים בקהל יעד של מעמד הביניים ומעלה, אשר צורך דירות שמחירן נע סביב 2-3.5 מיליון שקל ליח"ד. החברה פעילה גאוגרפית בין אשדוד לגני תקווה, כשלחברה מסה של פרויקטים באזור המרכז, בעיקר בראשון לציון, אשדוד וגני תקווה. לחברה מלאי קרקעות נרחב אותן רכשה בעבר. על קרקעות אלו קיימת תב"ע בתוקף לבניית 1,433 יח"ד (בראשון לציון, אשדוד, גבעת שמואל ועוד) שצפי המסירה שלהן נע בין 2020-2027. בנוסף בבעלות החברה קרקעות לעוד כ- 2,500 יח"ד שנמצאות בשינויי ואישורי תב"ע. כשאת מחציתם מהווים ארבעה פרויקטים של התחדשות עירונית בתל-אביב רמת השרון ושניים בגבעתיים (החברה רכשה מגינדי שני פרויקטי פינוי בינוי שלה באזורי ביקוש גבעתיים ורמת השרון), אנו רואים בחיוב את הרחבת פעילות החברה בתחום הפינוי בינוי בו היא חלוצה ובעיקר באזורים בעלי ביקוש קשיח כמו גבעתיים, תל אביב, רמת גן ורמת השרון".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות