קורנית מכה את התחזיות; מורידה מעט את הצפי ברבעון רביעי

בהתחשב במכירות לאמזון, קורנית מדווחת על רבעון טוב; רונן סמואל, מנכ"ל החברה: "אנו נמצאים במומנטום חיובי מול לקוחותינו הקיימים ועם לקוחות חדשים, שמצטיידים לקראת עונת החגים"
|
(2)
רונן סמואל, מנכ"ל קורנית דיגיטל, צילום: יח"צ

חברת קורנית דיגיטל (סימול:KRNT), המפתחת מדפסות דיגיטליות, מדווחת על הכנסות של כ-44.6 מיליון דולר ברבעון השלישי, בהשוואה להכנסות של כ-37.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות המדווחות אינן כוללות 5.1 מיליון דולר ממכירות לאמזון מאחר שמדובר בהסכם שמשלב אופציות למניות החברה. בהינתן המכירות האלו, סך ההכנסות ברבעון עמד על 49.7 מיליון דולר - מעל תחזיות האנליסטים.

בנק ההשקעות וויליאם בלייר העריך בעקבות התוצאות כי ההכנסות של החברה בשנה כולה יסתכמו ב-181.5 מיליון דולר ובשנה הבאה 217.8 מיליון דולר. הרווח למניה יסתכם להערכתו השנה ב-62 סנט, ובשנה הבאה ב-82 סנט. מניית החברה נסחרת בכ-33 דולר שמבטאים לה שווי של 1.4 מיליארד דולר.    

הרווח הנקי (Non-GAAP) הסתכם בכ-3.9 מיליון דולר (0.09 דולר למניה), ירידה של  כ- 18% בהשוואה לרווח נקי של כ-4.8 מיליון דולר (0.13 דולר למניה) ברבעון המקביל אשתקד. גם כאן, הנתון הוא ללא הרווח מעסקת אמזון, בפועל צפי האנליסטים עמד על 16 סנט למנייה. 

לדברי החברה העלייה בהכנסות מיוחסת לצמיחה בכל פורטפוליו המערכות של החברה, לצד ביקוש נרחב למערכות Atlas, PolyPro ו-Presto שהושקו לאחרונה. צפי האנליסטים היה גבוה בכ-8% ביחס לתוצאות שפורסמו.

הרווח הנקי (Non-GAAP) הסתכם בכ-3.9 מיליון דולר (0.09 דולר למניה), ירידה של  כ- 18% בהשוואה לרווח נקי של כ-4.8 מיליון דולר (0.13 דולר למניה) ברבעון המקביל אשתקד. גם כאן, בהתייחס למכירות ולרווח מהמכירות לאמזון, הרי שבשורה התחתונה הרווח מסתכם ב-9 מיליון דולר (21 סנט למניה)  מעל תחזיות האנליסטים ל-18 סנט למניה.
 
הרווח התפעולי (Non-GAAP) של החברה הסתכם בכ-3.4 מיליון דולר, ירידה של כ-30% בהשוואה לכ-4.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.  לדברי החברה, הירידה ברווח התפעולי נובעת מההשפעה החשבונאית של כתבי האופציות בתקופת הדוח, שקוזזה בחלקה ע"י קצב מכירות גבוה של מערכות בתקופה זו. 

החברה סיפקה תחזית לרבעון הרביעי של 2019 במסגרת שיחת הוועידה שהתקיימה אמש, על פיה סך ההכנסות ברבעון ינוע בטווח של 46.5 – 50.5 מיליון דולר. שיעור הרווח התפעולי (Non-GAAP) ינוע בטווח של 13.5%-16.5%. ממוצע תחזית זו מעט מתחת לצפי של האנליסטים (49.5 מיליון דולר).

רונן סמואל, מנכ"ל קורנית דיגיטל: "אנו מרוצים מאד מביצועי הרבעון השלישי, וממשיכים להציג צמיחה ורווחיות חזקה הודות להשקת המוצרים החדשים שלנו, כולל מערכות ה-Atlas, PolyPro וה-Presto החדשניות והמובילות בשוק. ההכנסות שלנו ברבעון צמחו לכ-44.6 מיליון דולר, בנטרול השפעת כתבי האופציות של כ-5.1 מיליון דולר, לעומת כ-37.6 מיליון דולר, בנטרול השפעת כתבי האופציות של כ-1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. חשוב לציין, כי היקף הפעילות העסקית שלנו גדל באופן משמעותי לעומת שנה מקבילה אשתקד, מה שמוכיח שהשוק הגלובלי מאמץ את הטכנולוגיות מהדור האחרון שהשקנו".
 
"אנו נמצאים במומנטום חיובי הן עם לקוחותינו הקיימים ועם לקוחות חדשים, אשר מצטיידים לקראת עונת החגים, דבר אשר ממצב אותנו בצורה חיובית לסוף השנה ומכין אותנו לכניסה חיובית ל 2020. לפנינו הזדמנויות רבות בשוק, ואנו ממשיכים להשקיע בהרחבת היכולות שלנו, לצד חיזוק צוות ההנהלה הגלובלי שלנו והקצאת משאבים לחדשנות, במטרה להצעיד את החברה לעבר המטרה ארוכת הטווח שהצבנו לעצמנו – היקף מכירות, על בסיס שנתי, של 500 מיליון דולר עד סוף 2023".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  1 טועה
  דני 19/11/2019 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ירדה בגלל הרבעון הרביעי, הורידה תחזית, הרבעון השלישי היה טוב
  סגור
 • 1.
  מה שקובע
  י 19/11/2019 13:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו התוצאה לעומת הצפי ולכן ירדה המניה לאחר פירסום הדוח
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות