רבל גדלה ברווח ובהכנסות; צבר שיא של 1.69 מיליארד אירו

ה-EBITDA זינק לשיא רבעוני של 10.3 מיליון אירו; ההכנסות עלו ב-25% ל-65 מיליון אירו; המניה מזנקת ב-9%
|
רבל, צילום: רבל אתר החברה

חברת רבל המפתחת שסתומים לכלי רכב ותבניות מפלסטיק להתקנה במערכות שונות של כלי רכב, מדווחת על גידול של 25% בהכנסות  ל-65 מיליון אירו. במקביל, ה-EBITDA זינק לשיא רבעוני של 10.3 מיליון אירו, ומתחילת 2019 צמח ל-18.3 מיליון אירו, בהשוואה ל-10.3 מיליון אירו בתקופה המקבילה אשתקד;

במחצית הראשונה צמחו ההכנסות ל-128.5 מיליון אירו, בהשוואה ל-100.5 מיליון אירו בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 28%.
 
הגידול במכירות בין התקופות נובע מצמיחה בשני תחומי הפעילות של החברה: בתחום מערכות הרכב צמחו ההכנסות במחצית הראשונה בכ-30% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, והסתכמו ב-63.7 מיליון אירו; בתחום החלקים המבניים לרכב (פעילות חברת ארקל) צמחו ההכנסות בכ-26% לעומת התקופה המקבילה, ועמדו על 64.8 מיליון אירו. הגידול המשמעותי בהכנסות תואם את מגמת הגידול בצבר הסכמי המסגרת של החברה, שמתורגם למכירות ללקוחות החברה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הרווח הגולמי ברבעון הסתכם בכ-14 מיליון אירו (כ-21.4% מסך ההכנסות),  עלייה של כ-40% בהשוואה לרווח הגולמי ברבעון המקביל, שהסתכם בכ-10 מיליון אירו (כ-19.1% מסך ההכנסות). בשני מגזרי הפעילות של החברה, נרשם שיפור ברווחיות הגולמית.

הרווח בשורה התחתונה זינק ל-2.4 מיליון אירו, בהשוואה לרווח נקי של 1.1 מיליון אירו ברבעון השני של 2018. במחצית הראשונה של 2019 הרוויחה החברה 3.5 מיליון אירו, וזאת בהשוואה לרווח של 2 מיליון אירו בתקופה המקבילה אשתקד.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון השני הסתכם ב-כ-7.5 מיליון אירו, ומתחילת השנה ייצרה רבל תזרים מפעילות שוטפת של כ-10.3 מיליון אירו.

צבר הזמנות של 1.69 מיליארד אירו 
צבר הסכמי המסגרת למועד פרסום הדוח מסתכם בכ-1.69 מיליארד אירו. מתחילת 2019 ועד מועד פרסום הדוח הכספי הנוכחי התקשרו חברות הקבוצה בהסכמי מסגרת חדשים לאספקת מוצרים ותבניות בסך כולל של כ-162 מיליון אירו.

ניר אלימלך, מנכ"ל רבל, אמר עם פרסום התוצאות: "תוצאות הרבעון השני מביאות לידי ביטוי את המאמצים שהשקענו בשיפור שיעורי הרווחיות של החברה, לצד המשך הצמיחה המואצת בהכנסות. השנה התקשרנו בהסכמי מסגרת חדשים בהיקף כולל של 162 מיליון אירו, וצבר הסכמי המסגרת שלנו, שנאמד בכ-1.7 מיליאר אירו, מבטיח את המשך הצמיחה גם בשנים הקרובות".

רמי ביטנסקי, מנכ"ל ארקל: "פעילות ארקל רשמה ברבעון השני צמיחה משמעותית בהכנסות ושיפור ברווחיות, ואנו ממשיכים בביצוע פעולות לשיפור תהליכי הייצור באתר הייצור באלבמה. לאחרונה חתמנו על הסכם פשרה עם לקוח מהותי של אתר זה, הכולל מלבד פיצוי חד-פעמי לארקל, גם הסדרה של העבודה העתידית איתו, שתבוא לידי ביטוי החל מהרבעון השלישי".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות