פינטו: "מוותר בהסדרי חוב הרבה יותר למשקי בית מאשר לעסקים גדולים"

מנכ"ל בנק הפועלים נאם בוועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים. "הלקוחות הקטנים לא מסבסדים את הגדולים"
|
(2)
אריק פינטו, צילום: יח"צ

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים נאם הבוקר (א') בוועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים וטען כי הבנק נותן יותר אשראי לעסקים קטנים ומשקי בית - מאשר לעסקים גדולים.

לדבריו של פינטו: "הצטרפתי לבנק הפועלים לפני ארבעה עשורים כעובד בסניף נתניה. במהלך השנים מילאתי בבנק תפקידים רבים, בשטח ובמטה. הצטרפתי להנהלת הבנק בשנת 2009 וטרם מינויי למנכ"ל עמדתי בראש חטיבת האסטרטגיה, ראש החטיבה הקמעונאית, ובראש חטיבת המשאבים בבנק כמ"מ המנכ"ל ומזה כשנתיים אני מנכ"ל הבנק".

"בעשור האחרון חלו התפתחויות ושינויים משמעותיים בניהול הסיכונים, במדיניות האשראי ובנהלים - שתרמו לירידה משמעותית מאוד בשיעור הפסדי האשראי ולשיעור החזר חוב גבוה יותר. נתון קטן, היום מעל 99 שקלים מתוך 100 שקלים שבנק הפועלים נותן כאשראי, חוזרים לבנק. הפסדי האשראי של הבנק נמוכים משמעותית לעומת הפסדי האשראי של הבנקים המובילים בעולם המערבי".

בהמשך דבריו, הוסיף פינטו כי לטענתו חלקם של הלווים הגדולים באשראי הבנקאי ירד משמעותית וחלקם של הלווים הקטנים ומשקי הבית עלה מאוד. גם באחוזים וגם במספרים מוחלטים.

פינטו: "הבנק נותן יותר אשראי לעסקים קטנים ומשקי בית – מאשר אשראי לעסקים גדוליםו מוותר בהסדרי חוב הרבה יותר למשקי בית מאשר לעסקים גדולים. הרווחיות במגזר העסקים הגדולים יותר מכפולה מהרווחיות במשקי הבית ועסקים קטנים והלקוחות הקטנים לא מסבסדים את הגדולים. הבנקים נותנים רק שליש מהאשראי ללווים גדולים, את שאר האשראי נותנים הגופים המוסדיים (חברות הביטוח ובתי ההשקעות). הבנק לא מפסיק לרגע לנסות לגבות את חובו, גם אם זה לוקח שנים ארוכות וגם אם בצענו מחיקה חשבונאית ותמיד יעדיף לנסות לשקם את הלקוח, קטן כגדול, שנקלע לקשיים ולהגיע להסדר מוסכם על פני נקיטה בהליכים".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שקרן, פינטו זה
  מאוכזבת 21/10/2018 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך הוא יכול לשבת ולשקר, גובים מלווים קטנים עד הגרוש האחרון ומוותרים לתיקונים
  סגור
 • 1.
  בבקשה לא לחבר אותו למכונת אמת כדור הארץ יתפוצץ חח בושה
  תום 21/10/2018 12:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וחרפה פשוט בושה עשקתם את הציבור עשרות שנים גנבתם אותנו בעמלות וגם עכשיו ורק מרויחים מליארדים על הגב שלנו וסוגרים סניפים בלי חשבון ופאק הציבוק
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות