רשות המיסים: הצעת הרכש למניות דלק אנרגיה תהיה אירוע מס

במידה והצעת הרכש חליפין תאושר, בעלי המניות ישלמו מס זהה לביצוע עסקת מכירה של מניות דלק אנרגיה כנגד רכישה של יה"ש דלק קידוחים ומניות קבוצת דלק
|
(5)
יצחק תשובה, צילום: אלבטרוס, בוצ'צ'ו
בהמשך להצעת הרכש של קבוצת דלק לרכישת מניות דלק אנרגיה והפכיתה לחברה פרטית, מדווחת הבוקר (ה') הקבוצה כי בהתאם להחלטת רשות המיסים בישראל, במידה והמהלך יצליח, בעלי המניות ישלמו מס זהה לביצוע עסקת מכירה של מניות דלק אנרגיה כנגד רכישה של יה"ש דלק קידוחים ומניות קבוצת דלק. 
בחודש שעבר קבוצת דלק פרסמה הצעת רכש (חליפין) לפיה הציעה לרכוש מהציבור כ-605.4 אלף מניות של דלק אנרגיה המהוות כ-11.77% ממניות החברה, כאשר תמורת כל מניה יקבלו המחזיקים 55 יחידות השתתפות של דלק קידוחים, תמורה במזומן בסך של 640 שקל וכן 0.92 מניות של קבוצת דלק, במטרה להפוך את דלק אנרגיה לחברה פרטית (לכתבה המלאה).
בהתאם להודעת רשות המיסים, החלפת ניירות הערך הינה אירוע מס לכל דבר ועניין עבור הנענים להצעת הרכש, לרבות הנענים בכפיה. לצורך חישוב חבות המס, ההחלפה תחושב כמכירה של ניירות הערך המוחלפים, כאשר התמורה תחושב לפי צרוף המזומן ושווי ניירות הערך המוצעים שיתקבלו בעבורן במועד ההחלפה בפועל.
עם זאת, לצורך קביעת התמורה, שווי ניירות הערך המוצעים יחושב בהתאם למכפלת כמות ניירות הערך המוצעים המוקצים להן זכאי מחזיק ניירות הערך המוחלפים, בממוצע שער הסגירה של ניירות הערך המוצעים, בשלושת ימי המסחר האחרונים שקדמו למועד ההחלפה בפועל. בנוסף, המחליפים ישלמו מס רווח ההון בהתאם לתקנות המס החלות על מכירת ניירות ערך.
עבור המשקיעים שיבקשו למכור בעתיד את ניירות הערך שקיבלו במסגרת הצעת הרכש, מחיר הקניה שיילקח בחשבון לצורך חישוב חבות המס, יחושב באופן זהה (לפי ממוצע שער הסגירה של ניירות הערך המוצעים, בשלושת ימי המסחר האחרונים שקדמו למועד ההחלפה בפועל).
הצעת רכש החליפין, אליה ניתן להגיש הודעות קיבול עד ליום 9 באוקטובר 2018 בשעה 14:00, כפופה להשגת שיעור ההיענות הדרוש לרכישה כפויה. כלומר אם ייענו להצעת הרכש ניצעים המחזיקים לפחות כ-348.2 אלף מניות, ובלבד שיותר ממחצית הניצעים שאינם בעלי עניין אישי בקבלת הצעת הרכש נענו לה, או שייענו להצעת הרכש ניצעים המחזיקים לפחות כ-502.5 אלף מניות.
קבוצת דלק מנסה כבר במשך שנים לבצע הצעת רכש מלאה למניות דלק אנרגיה ללא הצלחה (מאז שנת 2011), כאשר על הניסיון האחרון שבהם הודיעה הקבוצה לפני כחצי שנה וגם בו לא הושג שיעור ההיענות הדרוש לרכישה כפויה.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  חמדנות ללא גבולות
  מושקע 04/10/2018 18:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאורך שנים וללא לאות חומדים את כבשת הרש , לא מעניין אותם מהמשקיע הקטן שיאלץ לשלם מס מלא למרות שהוא בכלל לא מעוניין למכור את המניות - אין צדק!
  סגור
 • 4.
  לא ברור מה ההבדל בין המקרה הזה לבין זה של פרוטרום
  יאיר 04/10/2018 13:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם שם הייתה המרה של מניות במניות, ונקבע שזה לא אירוע מס
  סגור
 • 3.
  חמדנות רואים שיכולים להרויח מליארדים אז מעיפים את הציבו
  תום 04/10/2018 12:07
  הגב לתגובה זו
  6 0
  הציבור אבל כשהיו צריכים כסף ולא היתה הכנסה אז רק הנפיקו ולקחו כסף מהציבור
  סגור
 • 2.
  רציו עדיפה כי אין חובות
  עיל2 04/10/2018 11:56
  הגב לתגובה זו
  3 1
  כמו בדלק
  סגור
 • 1.
  רק טמבל ימכור (ל"ת)
  אטקו00 04/10/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות