מהו המניע לעסקה המוזרה של דסק"ש במניות סלקום?

אתמול דיווחה החברה כי רכשה מניות סלקום בשווי כ-24 מיליון שקל לתקופה של שלושה חודשים. למה צריך אלשטיין את המניות לטווח כה קצר?
|
(1)
אדוארדו אלשטיין, צילום: סיון פרג'
חברת דיסקונט השקעות +1.72% דיסקונט השק 554.5 +1.72% דיסקונט השקעות בסיס:545.1 פתיחה:550 גבוה:556 נמוך:539.8 תמורה:107,563 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטת אדוארדו אלשטיין, דיווחה אתמול כי ביצעה עסקת החלף (SWAP) לרכישה של 1.15 מיליון מניות סלקום בהיקף כ-24 מיליון שקל למשך תקופה של שלושה חודשים.
אלא שהמניע לעסקה לא ממש ברור, זאת נוכח שיעור האחזקה הגבוה ממילא של דסק"ש במניות סלקום (45.45%) והצהרתה של החברה כי תרכוש מניות נוספות וכתבי אופציה בהנפקה של סלקום בהיקף של כ-200 מיליון שקל.
מנסים לעשות סיבוב מהיר?
אם כן, מדוע בכל זאת צריכה דסק"ש לרכוש עוד מניות של סלקום לתקופה קצובה מראש? האם מדובר במהלך ספקולטיבי? כנראה שלא. ככל הנראה המניע לעסקה הינו גידור סיכונים בלבד, שכן דסק"ש הצהירה כי בכוונתה לשמור על שיעור אחזקתה בסלקום לאחר ההנפקה.
כלומר, ככל הנראה המהלך נועד לאפשר לדסק"ש מרווח ביטחון אשר יאפשר זמן לרכישת מניות נוספות במידה ולא תקבל את כל הכמות הנדרשת למניעת דילול אחזקתה בהנפקה. בעניין זה, צריך לציין כי במידה ותדולל דסק"ש לשיעור אחזקה נמוך מ-45%, ותהיה מעוניינת לחזור לשיעור האחזקה הנוכחי, תידרש החברה לבצע הליך מורכב יחסית, של הצעת רכש.
פרטי עסקת ה-SWAP
על פי תנאי העסקה תרכוש דסק"ש את המניות מצד שלישי אשר זהותו אינה ידועה לחברה, באמצעות הבנק, במחיר השוק של מניית סלקום בבורסה ביום המסחר האחרון לפני ביצוע העסקה. 
לאחר כשלושה חודשים, במועד סיום העסקה, תמכור החברה בעסקה מחוץ לבורסה את המניות בחזרה למוכר, במחיר הסגירה של מניית סלקום בבורסה כפי שיהיה ביום המסחר האחרון לפני סיום התקופה, ותבצע התחשבנות מול הבנק בעניין ההפרש שבין מחיר המניות בתחילת התקופה לבין מחירן בסוף התקופה. מדובר בעסקת הפרשים בלבד, אשר במהלכה, יהיו המניות בבעלותה של דסק"ש, ואילו למוכר לא תהיה כל זכות ביחס אליהן.
בנוסף, במסגרת עסקת ההחלף, החברה תשעבד לטובת הבנק, בשעבוד קבוע, את מניות ההחלף, וכן פקדון שקלי בסכום של כ-5% משווי המניות (כ-1.2 מיליון שקל).
שורה תחתונה
הבוקר דיווחה סלקום על תוצאות ההנפקה (לכתבה המלאה) מהן עולה כי דסק"ש תשמור על חלקה בחברה ללא צורך לעשות שימוש כלשהו במנגנון עסקת ה-SWAP, כלומר דסק"ש לא צפויה לרכוש מניות נוספות לצורך שמירה על חלקה בסלקום.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נוכל גנב עם כיפה , מוכר את כולנו בזול ורץ ממינוף למינוף
  המינופים של אלשטיין 27/06/2018 13:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין מתי תפוצץ בועת אלשטיין מגלגל כסף מפה לשם ובינתיים כל מי שמשקיע בעסקי הקש של אלשטיין מפסיד כסף. אידיבי פיות אגח פח כל היום רק הפסדים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות