אפליי וויטסמוק רוצות להרחיב את ההשקעה ב'קיבו': מגייסות היום יחד כ-15 מיליון שקל

אפליי של נועם לניר תגייס היום 5.2 מיליון שקל. וויטסמוק מבקשת לגייס 10.2 מיליון שקל. מטרת הגיוס: הרחבת הפעילות של חברת הבת 'קיבו'
|
בשוק האקוויטי
אפיקציית המקלדת 'קיבו' זקוקה לכסף מבעלי המניות שלה. לכן - חברות {אפליי} שבשליטת נועם לניר וחברת {וויטסמוק} עורכות היום שתי הנפקות נפרדות שבהן הן מקוות לגייס כסף ממשקיעים. על פי הערכות והתנהגות המניות בשוק, כל אחת מהחברות לא תתקשה לגייס את הסכום אותו היא מבקשת.
חברת אפליי נמצאת בשליטתו של איש העסקים נועם לניר מבקשת לגייס סכום של 5.2 מיליון שקל. המניות מוצעות למשקיעים לפי מחיר של 13 שקלים למניה - דיסקאונט קל על מחיר השוק. נועם לניר ונושאי משרה בחברה התחייבו לרכוש בהנפקה מניות בסכום מינימלי של 1.4 מיליון שקל. 
חברת וויטסמוק מבקשת לגייס סכום של 10.2 מיליון שקל. המחיר בהנפקה הוא 17 אגורות למניה. בשעה זו, מניית החברה מטפסת מעל למחיר המוצע - ונראה שהנפקה זו זוכה להתעניינות מצד משקיעים פוטנציאליים. הסיבה לכך היא ששווי החברה נמוך יותר מאשר זה של אפליי (113 מיליון שקל לוויטסמוק לעומת 155 מיליון שקל לאפליי). עם זאת, נראה כי כל אחת מן החברות לא תתקשה לגייס את הסכום המבוקש.
אפליקציית המקלדת 'קיבו' מוחזקת בשיעור שווה על ידי כל אחת מן החברות - 42.5% לכל חברה. סוכן השחקנים פיני זהבי מחזיק ב-15% הנותרים. האפליקצייה היא למעשה מקלדת ממותגת לסמארטפון. החברה חתמה כבר על שיתופי פעולה רבים עם מועדוני כדורגל (כגון ברצלונה), עם שחקן הכדורגל רונלאדו ועם המותק הפופולרי -Hello Kitty. נכון ל-8 בפברואר לאפליקצייה היו למעלה מ-1.5 מיליון הורדות.
שיתוף הפעולה האחרון עם רונאלדו חשף אולי חלק מהכוונות של וויטסמוק ושל אפליי ביחס ל'קיבו' - אפשרות להנפיק את החברה. במסגרת שיתוף הפעולה בין חברת פולאריס המייצגת את רונאלדו קיבלה פולאריס 2% ממניות החברה. בין הצדדים נקבע תנאי כי אם שווי מניות פולאריס לא יפחת מ-4 מיליון אירו - תשלם קיבו את הפער. 
חישוב פשוט מעלה כי 'קיבו' מוכנה לרכוש את המניות של פולאריס לפי שווי של 200 מיליון אירו - וזה אולי תג המחיר המינימלי שלו מכוונות השותפות במסגרת ההנפקה. כך או כך, בכדי שזה יקרה - נדרשת 'קיבו' להגדיל את פעילותה ולהרחיב בצורה דרמטית את בסיס המנויים. סוגיה חשובה נוספת היא כיצד 'קיבו' אשר טרם רושמת הכנסות מהותיות - מתרגמת את המשתמשים שלה לכסף.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות