נדל"ן אמריקני: תוצאות מאכזבות של התחלות הבנייה לחודש מארס

 | 
סקטור בקפאון?
האם סקטור הנדל"ן האמריקני מראה שוב סימני חולשה? חדשות הנדל"ן האחרונות במדינה מציגות התחלות בנייה נמוכות משמעותית מצפי השוק וירידה חדה במענק היתרי הבנייה. חדשות אלו אמורות להדאיג את קברניטי המשק כאשר חלק ניכר מהכלכלנים חוזה כי הצמיחה המחודשת בסקטור הנדל"ן האמרקיני אמור לדחוף את הצמיחה הכללית במדינה. תוצאות אלו מהוות אינדיקטור נוסף לצמיחה חלשה יחסית ברבעון הראשון של השנה.  
התחלות הבנייה בארה"ב לחודש מארס עמדו על 1.089 מיליון בתים, לעומת צפי של 1,170 בתים. מדובר על התוצאה הנמוכה ביותר מאז נובמבר האחרון וירידה של יותר ממאה אלף בתים בחודש פברואר (צניחה של 8.8%). אישורי הבנייה עמוד על 1.086 מיליון בחודש מארס, לעומת צפי של 1.2 מיליון. היתרי הבנייה לחודש מארס ירדו ב-7.7% באותו החודש. 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
שוק ההיצע אמנם מציג חולשה, אך שוק הביקוש עדיין לא נרגע בארה"ב. בשבוע שעבר התפרסם כי כמות מבקשי המשכנתא עלו בשיעור של יותר מ-10% לאור הירידה בעליות המשתכנתא.
העלייה השבועית נרשמה לאחר שבועות רצופים בהם נרשמה עלייה בתחום. כמו כן מדובר בעלייה בשיעור של כמעט 25% לעומת שנת 2015, זוהי העלייה השנתית הבולטת ביותר מאז שנת 2010.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה