בריטניה: הרשתות החברתיות יחויבו להגן על הגולשים מפני תוכן מסוכן

הפרלמנט הבריטי מקדם כללים שיחייבו את הרשתות החברתיות להסיר תוכן פוגעני שמעודד טרור, בריונות ברשת, עידוד התאבדויות וכן הפצה של תוכן שקרי
|
רשתות חברתיות, צילום: Istock

נראה כי למרות הקושי באישור הסכם היציאה מהגוש האירופי, הפרלמנט הבריטי לא נח ופועל לקידום כללים בנושא אכיפת התכנים שמופצים ברשתות החברתיות הקשורים לניצול של קטינים, הסתה לטרור ועוד.

המטרה של הכללים היא להביא את שתי הרשתות החברתיות המובילות; פייסבוק וטוויטר לכך שהן מנקות את התכנים המדוברים ומגנים על המשתמשים שלהן מפניהם. הכללים החדשים יטילו חובה משפטית על הרשתות החברתיות על מנת לוודא שהן אכן מתמודדות עם תוכן מזיק.

בנוסף, יוקם רגולטור חדש שיהיה בכוחו לאכוף את הנושא והוא יוכל להטיל קנסות כבדים, לחסום גישה של אנשים לאתרים ואף להטיל אחריות אישית על מנהלי האתרים במקרה של הפרה של הכללים.

שר התרבות הבריטי, ג'רי רייט אמר כי המדיניות החדשה תשים סוף ל"עידן  הרגולציה העצמית של חברות האינטרנט" והוסיף: "הפעולות מרצון שאותן נוקטות הרשתות החברתיות לא הולכות רחוק מספיק ואינן מתבצעות באופן סדיר במידה שמאפשרת להתמודד עם הנזקים שהן גורמות".

הכללים החדשים פונים לרשתות החברתיות במטרה לוודא שהמשתמשים שלהן מוגנים מפני תוכן פוגעני כמו: התעללות בקטנים, טרור, בריונות והקנטות ברשת, עידוד של פגיעה עצמית והתאבדות וכן דיסאינפורמציה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות