//

קדימהסטם ואוניברסיטת ת"א מודיעות על הצלחה בניסוי טיפולי בסוכרת

 | 
ניסוי משותף
קדימהסטם הישראלית מדווחת הבוקר (ב') על הצלחה בניסוי המשותף שנערך עם ד"ר טל דביר במסגרת הסכם היתכנות עם רמות, חברת מיסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת תל אביב. מטרת הניסוי הייתה בחינת טכנולוגיה שתאיץ את תהליכי הפיתוח של המוצר התאי של קדימהסטם, שייעודו הוא טיפול במחלת הסוכרת.
החברה בחנה במסגרת הניסוי חומרי מעטפת חדשניים שפותחו ע"י ד"ר דביר, לצורך אנקפסולציה, הגנה ותמיכה במוצר התאי של החברה. כמדווח היום, יעדי הניסוי הושגו, ונמצא שהתאים מתפקדים במעטפת ומפרישים אינסולין. שימוש בהתקן אנקפסולציה מיועד לאפשר את מניעת דחיית השתל ולאפשר לתאים המושתלים לתפקד לאורך זמן תוך שהם מוגנים מפני מערכת החיסון בגוף המושתל.
פרופ' מישל רבל, המדען הראשי של החברה ציין: "הפרויקט המשותף הזה ינצל הנדסה ננוכימית חדשנית לבניית מתקנים זעירים אשר ישמשו להשתלה של התאים מפרישי אינסולין שקדימהסטם מייצרת לטיפול בסוכרת. השילוב בין הטכנולוגיות מעניין ביותר".
יוסי בן יוסף, מנכ"ל החברה הוסיף: "ההצלחה בפיתוח ההתקן תקדם אותנו מאד לקראת מוצר המאפשר השתלת התאים הייחודיים יוצרי האינסולין המיוצרים בחברה בחולי סוכרת. אנחנו מאמינים כי התאים המיוצרים ע"י החברה, שיושתלו בעזרת התקן האנקפסולציה, יהוו פריצת דרך בתחום הטיפול בסוכרת. בכוונתנו להגיע להסכם רישיון עם אוניברסיטת תל אביב".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה