יום תנודתי בשוקי המטבעות: "התחזקות האירו מול הדולר עשויה להסתיים מהר"

הדולר היציג נקבע בירידה של 0.66% לרמה של 3.889 שקלים והאירו נחלש ב-1.3% לרמה של 5.14 שקלים
|
יום תנודתי בשוקי המטבעות: "התחזקות האירו מול הדולר עשויה להסתיים מהר"

יום תנודתי עובר על שוק המט"ח העולמי, על רקע פרסום נתוני מאקרו כלכלה רבים, באירופה ובארה"ב. המטבע האירופאי נחלש בשעתיים האחרונות ביחס להתחזקותו הבוקר מול הדולר, לאחר שפורסמו דיווחים בתקשורת הזרה, כי אירלנד עשויה להזדקק להזרמת כספים מקרן המטבע הבינלאומית.

כלכלני בנק טוקיו מיצובישי פרסמו סקירה עדכנית לקראת ההודעה על הריבית באירופה מחר בה הם מציינים כי "התחזקות האירו מול הדולר עשויה להסתיים מהר. ה-ECB צפוי להוריד את הריבית ב-0.5% אבל עשוי גם לאותת כי בכוונתו לעשות אתנחתא בהורדות עתידיות".

בחדרי המסחר במט"ח שלחו את האירו-דולר לירידה בשעות האחרונות, ברקע לדיווח, כי ראש ממשלת אירלד אמר שמדינתו עשויה להזדקק לעזרה מקרן המטבע הבינלאומית במידה והמצב יחמיר. בתוך כך, כלכלה השליליים באירופה נמשך גם היום. הייצור התעשייתי באירופה, נפל לשפל היסטורי בנובמבר לאחר שנסוג ב-1.6%. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בגרמניה מעריכה כי הכלכלה צמחה בשיעור של 1.3% בשנת 2008, לאחר צמיחה של 2.5% ב-2007.

סוחרי המטבעות בעולם לא מתרגשים מנתונים קשים לפני זמן קצר בארה"ב. המכירות הקמעונאיות רשמו ירידה של 2.7%, שהיא השישית ברציפות והגבירה את מהלך הירידה הארוך ביותר מעולם של המכירות, כך דיווחה לשכת המסחר היום מוושינגטון.

דברי נגיד הפדרל ריזרב, בן שלום ברננקי, גם משפיעים על המסחר. ברננקי אמר, כי לבדה לא תוביל להתאוששות ברת קיימא בכלכלה, ואותת בכך כי הממשל האמריקני עשוי להצטרך לעשות יותר כדי להאיץ את הצמיחה. בתגובה לכך, הלירה סטרלינג מתחזקת בשיעור של 0.38% מול הדולר.

מיבשת אירופה, תגיע מחר החלטת הריבית של הבנק המרכזי באירופה (ECB). האנליסטים צופיים, כי ז'אן קלוד טרישה, נגיד הבנק המרכזי, יוריד את הריבית ב-0.5%. כאשר 7% מהסוחרים בחוזים העתידיים מגלמים הורדה חדה יותר. נזכיר, כי ה-ECB חתך את הריבית בשיעור של 1.5% מאז תחילת השנה, בעוד ה'פד' חתך את הריבית ב-4%. בלונדון, הבנק המרכזי באנגליה הוריד את הריבית ב-4% ב-12 החודשים האחרונים.

הדולר היציג נקבע בירידה של 0.66% לרמה של 3.889 שקלים והאירו נחלש ב-1.3% לרמה של 5.14 שקלים.

במסחר הבינלאומי נחלש האירו בכ-0.5% מול הדולר ונסחר סביב 1.31 דולר לאירו לאחר שבבוקר התחזק האירו ונסחר סביב 1.333 דולר לאירו. מול היין היפני נסחר הדולר כמעט ללא שינוי סביב שער של 89.12 יין.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות