נתונים מעורבים: האינפלציה בארה"ב האטה, אבל שוק הדיור מתאושש

מספר נתוני מאקרו מרכזים עניין היום ועשויים להביא לשינוי מדיניות הפד', כאשר ועידת השוק הפתוח נפתחת היום בוושינגטון
|
נתונים
המשקיעים בוול סטריט קיבלו היום (ג') שני נתוני מאקרו משמעותיים שמרכזים עניין רב, על רקע תחילת ועידת הפד' בוושינגטון. הנתונים הציגו שיפור בתמונת המצב בשוק הדיור, בעוד שהאינפלציה נותרה נמוכה מיעד הפד'.

כשעה לפני פתיחת המסחר פורסם לחודש פברואר, שעלה בשיעור חודשי של 0.1%, בדומה לתחזיות הכלכלנים. התוספת המזערית באה לאחר עלייה דומה גם במדד חודש ינואר. בשיעור שנתי נרשמה עליית מחירים בשיעור של 1.1%, לעומת רמה שנתית של 1.6% בחודש ינואר.

אנליסטים מעריכים שלמרות ההאטה בקצב האינפלציה, סביר להניח שזה לא ימנע מבכירי הפד' להכריז מחר (ד') על צמצום נוסף בהיקף רכישות האג"ח, ל-55 מיליארד דולר בחודש.

מדד הליבה, ללא מחירי המזון והאנרגיה, עלה אף הוא בשיעור של 0.1% זה החודש השלישי ברציפות. בשיעור שנתי, מדד הליבה טיפס 1.6%.

שוק הדיור מתאושש מהקיפאון

לאחר חודשיים של חולשה בכל נתוני שוק הדיור בארה"ב, היום יוצאים שני נתונים מעודדים שעשויים להעיד על יציאה מהקיפאון של החורף הקשה שפוקד את ארה"ב. שיעור התחלות הבניה בחודש פברואר נותר ללא שינוי ברמה שנתית של 907 אלף התחלות, לאחר שהתחלות הבניה לחודש ינואר עודכנו מעלה לרמת 909 אלף התחלות. כלכלנים ציפו לרמה שנתית של 910 אלף התחלות בניה.

במקביל, שיעור היתרי הבניה בחודש פברואר עלה לרמה שנתית של 1.018 מיליון אישורים, לעומת 945 אלף היתרי בניה (לאחר עדכון מעלה) בחודש ינואר. מדד זה יכול להעיד על השיפור עתידי במספר הבתים החדשים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות