אביליטי בהסדר מול רשות ני"ע האמריקאית - אך רחוקה מלהתנקות

החברה הסכימה למתן פסק דין על בסיס "אי הודאה ואי הכחשה". אך החקירות כנגד מנהלי החברה נותרו - בדומה לחקירות בארץ
|
אנטולי חורגין, י"ור ומבעלי אביליטי, צילום: יח"צ

חברת אביליטי +1.69% אביליטי 114.5 +1.69% אביליטי בסיס:112.6 פתיחה:112.6 גבוה:118.5 נמוך:111.7 תמורה:4,695 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  הדואלית, מדווחת כי הגיעה להסדר, יחד עם חברה בת בבעלותה המלאה, עם הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC). לאחר שביוני הגישו ברשות תלונה כנגד שניים ממנהלי החברה, בטענה שהונו  את בעלי המניות. ההסדר כפוף לאישור בית המשפט המחוזי של ארצות הברית בניו יורק.

בתביעה שהגישה רשות ניירות ערך ביוני לבית המשפט בניו-יורק נטען כי מנכ"ל החברה אנטולי חורגין, ומנהל הטכנולוגיה הראשי, אלכסנדר אורובסקי, הונו, את בעלי המניות בכדי לשכנעם להצביע בעד המיזוג עם שלד בורסאי שיאפשר להם לסחר בנסדא"ק. 

על פי תנאי ההסדר, החברה וחברת הבת ACSI הסכימו למתן פסק דין על בסיס "אי הודאה ואי הכחשה". פסק הדין המצריך את אישור בית המשפט, הנו חלק אחד מהסדר בשני חלקים, אשר על פיו סכומי הקנסות, אם יחולו, ייקבעו במועד עתידי על ידי בית המשפט, לפי בקשה שתגיש הרשות לניירות ערך. ההסדר נוגע רק לאביליטי ו-ACSI, התביעות כנגד אנטולי חורגין, ואלכסנדר אורובסקי נותרו בעינן. 

נזכיר כי לא מדובר בפעם היחידה שהחברה מסתבכת עם רשויות החוק כאשר בין היתר, בחודש ספטמבר דווח כי שתי חברות מקבוצת אביליטי חשודות בעבירות על חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני, מירמה, הברחה והלבנת הון. החקירה מתנהלת בלהב 433 ולגבי פרטיה הוצא צו איסור פרסום.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות