ביומד: אושרה בקשת בריינסטורם לפטנט גורף על תאי הגזע היחודיים שלה

|
ביומד: אושרה בקשת בריינסטורם לפטנט גורף על תאי הגזע היחודיים שלה
רשות הפטנטים במשרד המשפטים אישרה את בקשת בריינסטורם לאישור פטנט גורף הן על תאי הגזע היחודיים שלה (NurOwn), הן על שיטת הייצור שלהם והן על השימוש בהם לטיפול במחלות ניווניות של מערכת העצבים המרכזית, ובהן ALS, פרקינסון ומחלת הנטינגטון. בארה"ב ובאיחוד האירופי יש לבריינסטורם אישורי פטנט על תאי הגזע היחודיים שלה כבר מזה זמן. הפטנט החדש בישראל משותף לבריינסטורם ולרמות - חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת תל אביב, שבה פותחו תאי הגזע של בריינסטורם ע"י הפרופסורים דני אופן ואלדד מלמד.
ע"ר אישור הפטנט בישראל עדכן אתמול בית ההשקעות מקסים את המלצתו למנית בריינסטורם, ושב וחוזה לה הצפת ערך משמעותית בשנה הקרובה. האנליסט הבכיר ג'ייסון קולברט מעריך כי המניה עשויה לזנק ב-2015 ביותר מ-250%, ונוקב לה מחיר מטרה של 14 דולר. עוד כותב קולברט כי לבריינסטורם, הנמצאת ב"מסלול מהיר" של ה-FDA, יש סיכוי טוב מאוד לפתוח בניסוי קליני שלב 3 ב-2017 ולקבל אישור לשיווק הטיפול כבר ב-2019.   
בריינסטורם מפתחת טיפולים אוטולוגיים (עצמיים) בתאי גזע בוגרים למחלות ניוון במערכת העצבים המרכזית. בימים אלו מצויה החברה בעיצומו של ניסוי שלב 2 רחב היקף, באישור ה-FDA, בשלושה מרכזים רפואיים מובילים בארה"ב. הניסוי כולל 48 חולי ניוון שרירים מסוג ALS, ונערך בשילוב קבוצת ביקורת. בנוסף פרסמה לאחרונה בריינסטורם תוצאות חיוביות מאוד וחסרות תקדים של ניסוי שלב 2A שנערך בישראל בבית החולים הדסה עין כרם, ולפיהן ברוב החולים שהשתתפו בניסוי ניכר אפקט קליני חיובי בעקבות טיפול תאי הגזע שקיבלו. בחודשים הקרובים תערוך החברה ניסוי שיבדוק את יעילות תאי הגזע גם במתן טיפולים חוזרים. כל זאת, בצירוף אישורי הפטנטים בארה"ב, באירופה ועכשיו בישראל, שמגנים על הקניין הרוחני של בריינסטורם בשווקים מרכזיים בעולם, מעמידים את החברה בעמדה מצוינת להיות הראשונה שתקבל אישור למכור טיפולים מסחריים ב-ALS.
"הפטנט החדש בישראל מרחיב את הגבולות הגיאוגרפיים של הקניין הרוחני שלנו", אומר מנכ"ל בריינסטורם, ד"ר טוני פיורינו, "אנחנו מאוד שמחים שרשות הפטנטים הכירה בחדשנות ובמקוריות של תאי הגזע שלנו, בייחוד מכיוון שמדובר בפיתוח כחול לבן שנולד באוניברסיטת תל אביב וכמובן בגלל שבסיס הפעילות שלנו נמצא בישראל". 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות