קדימהסטם תשתף פעולה עם פרופ' שמעון אפרת מאונ' ת"א לפיתוח תרופה

חברת הביוטכנולוגיה מנס-ציונה מפתחת מוצר תאי לטיפול בסוכרת. תאים מושתלים יפרישו אינסולין לויסות רמות הסוכר בדם
|
ביומד, צילום: Getty images Israel

קדימהסטם -2.67% קדימהסטם 36.4 -2.67% קדימהסטם בסיס:37.4 פתיחה:36.7 גבוה:38.6 נמוך:35.9 תמורה:387,042 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: חתמה על הסכם עם רמות, חברת מיסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת תל-אביב. במסגרת ההסכם יבוצע מחקר משותף עם פרופ' שמעון אפרת בתחום התרפיה התאית למחלת הסוכרת, על בסיס הטכנולוגיה של קדימהסטם והניסיון הרב של פרופ' אפרת וקבוצת המחקר שלו באוניברסיטת תל-אביב.

פרופ' שמעון אפרת הינו מומחה בינלאומי בתחום טיפול מבוסס תאים לסוכרת. בנוסף יצטרף פרופ' אפרת לקדימהסטם כיועץ החברה וכחבר בועדה המדעית המיעצת של החברה, וילווה את פרוייקט הסוכרת מקרוב ויעבוד במשותף עם שלושת המומחים המובילים הנוספים בתחום תאי הגזע בישראל, אשר כבר פועלים בחברה; פרופ' מישל רבל, המדען הראשי של החברה וממייסדי החברה שפיתח את תרופת ה-Rebif, פרופ' בנימין ראובינוף, ראש המרכז למחקר של תאי גזע עובריים אנושיים בבה"ח הדסה, ופרופ' יוסף איצקוביץ’-אלדור, מהפקולטה לרפואה של הטכניון ומי שניהל בטכניון את המעבדה לחקר תאי גזע עובריים עד לאחרונה.

פרופ' מישל רבל, המדען הראשי בחברה, ציין "מדובר בשיתוף פעולה חשוב בתחום תאי הגזע בארץ. הפרוייקט הנוכחי ישלב את ניסיונם העשיר של מספר מדענים המומחים בתחום במטרה להביא לפריצת דרך ברפואה תאית בתחום הסוכרת, אותה תוביל קדימהסטם".

יוסי בן יוסף, מנכ"ל החברה, ציין "מדובר בהבעת אמון בחברה וביכולותיה הטכנולוגיות ובידע מצטבר של ארבעה מומחים ושלושה מרכזים אקדמיים-רפואיים מהמובילים בארץ. אנו מאמינים כי מהלך אסטרטגי זה יאפשר לקדימהסטם להאיץ את תהליכי הפיתוח של תרפיה תאית לסוכרת ויסייע להגיע לניסויים קליניים מהר יותר".

פרופ' שמעון אפרת, ראש קבוצת המחקר באוניברסיטת תל-אביב ציין "אני שמח על ההזדמנות לשתף פעולה עם קדימהסטם בקידום המחקר והפיתוח של טיפול עתידי לסוכרת בעזרת תאי גזע ולהצטרף לצוות היועצים המדעיים של החברה".

המחקר המשותף עם פרופ' אפרת ימומן על ידי קדימהסטם. עם ההתקדמות על-פי אבני דרך בהתאם לשלבי הפיתוח הקליניים של המוצר לטיפול בסוכרת (כולל אישור ה-FDA), יתבצע גם תשלום במניות החברה, וכן תמלוגים מהמוצר הסופי.

קדימהסטם הינה חברת ביוטכנולוגיה, העוסקת בתחום הרפואה הרגנרטיבית - תחום רפואי בו תפקוד לקוי של אברים הגורם למחלה מתוקן ע"י תאים, רקמות, איברים או חומרים מבחוץ. החברה מתמחה בפיתוח פתרונות רפואיים מבוססי תאי גזע מאדם, המיועדים לטיפול במחלת הסוכרת ובמחלות ניווניות של מערכת העצבים, כדוגמת ALS וטרשת נפוצה.

המוצר התאי של קדימהסטם לטיפול בסוכרת צפוי להיות מושתל בחולים בהליך ניתוחי. התאים המושתלים ייצרו ויפרישו אינסולין והורמונים נוספים המווסתים את רמות הסוכר בדם. בניסויים ראשוניים בחיות הוכחה יכולת התאים להפריש אינסולין אנושי לדם העכברים. המוצר מיועד לווסת את רמות הסוכר בדם לאורך זמן ובכך לייתר את הצורך בניטור סוכר בדם וזריקות אינסולין בהתאם. בקרה שכזו תאפשר להפחית את הנזק המצטבר הנגרם מרמות סוכר גבוהות מדי בדם חולי הסוכרת, (ביניהם מחלות כלי דם וכליות) ולמנוע את הסכנה הכרוכה במצב של רמות סוכר נמוכות מדיי בדם (היפוגליקמיה).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות