שיכון ובינוי: ירידה של 20% ברווח הנקי ל-93 מיליון שקל

 | 
שרי אריסון, צילום: יח"צ
קבוצת שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון מדווחת היום על תוצאות הקבוצה לרבעון הראשון של שנת 2016 ומציגה האטה בפעילות. בשורה העליונה, ההכנסות ברבעון הסתכמו בכ-1.1 מיליארד שקל. בשורה התחתונה, הרווח הנקי הסתכם ב-92.6 מיליון שקל אל מול הכנסות של 1.4 מיליארד שקל ורווח של כ-115.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. כמו כן, החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 30 מיליון שקל. 
הכנסות של 1.1 מיליארד שקל, מהווה ירידה של 27% לעומת הכנסות הקבוצה ברבעון הראשון של שנת 2015. בהשוואה לרבעון המקביל הרווח הנקי ירד אף הוא ב-20%. הירידה הכוללת בהכנסות נובעת בעיקר מירידה של 269 מיליון שקל בהכנסות ממגזר התשתיות, אשר נפגע עקב האטת פעילות החברה בניגריה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
כמו כן, הרווח התפעולי של  שיכון ובינוי -2.47% שיכון ובינוי 1,107 -2.47% שיכון ובינוי בסיס:1,135 פתיחה:1,134 גבוה:1,135 נמוך:1,100 תמורה:8,632,842 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  עמד על 160 מיליון שקל, ירידה של 41% לעומת הרבעון הראשון של שנת 2015 שהסתכם בכ-270 מיליון שקל.  
שיכון ובינוי מסבירים כי הירידה בהכנסות וברווחים לעומת אשתקד, נובעת בעיקר מהאטה בפרויקטים של הקבוצה בניגריה. חילופי השלטון במדינה לפני כשנה, הביאו לעיכוב בתקציב המדינה לשנת 2016. במקביל, רשמה הקבוצה עלייה בהכנסות מגזר תשתיות ובנייה בישראל, על רקע תחילת עבודות הרכבת הקלה בתל אביב.
ברבעון המקביל אשתקד רשמה הקבוצה רווח ממימוש נדל"ן להשקעה, כאשר ברבעון הראשון של 2016 לא נרשם רווח ממימוש נדל"ן להשקעה, מנגד רשמה הקבוצה רווח של כ-87 מיליון שקל ממכירת חלקה בחברת ההפעלה של מתקן ההתפלה בחדרה.
נזכיר כי שיכון ובינוי דיווחה ברבעון על מכירת חלקה במפעיל (אומיס) של מתקן ההתפלה ברווח של כ-87 מיליון שקל. כמו כן, לאחרונה דיווחה הקבוצה כי הגיעה לסגירה פיננסית ב-2 פרויקטי תשתית מרכזיים – הקמת כבישים בטקסס ארה"ב ובקולומביה. שני פרויקטים אלה יתווספו לצבר ההזמנות של הקבוצה, שעמד נכון לסוף הרבעון הראשון  על כ- 15.6 מיליארד שקל. 
משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי: "שיכון ובינוי ממשיכה להתקדם ולבצע בהתאם לתוכנית האסטרטגית ולמטרות וליעדים שהוגדרו. הפעילות הגלובאלית של הקבוצה מתקדמת על פי ערכים ברורים של מקצועיות, ניסיון ומצוינות, לצד אכפתיות, ודאגה לסביבה ומחזיקי העניין שלנו. אסטרטגיה זו מוכיחה את עצמה יותר מתמיד באשר לייצור הזדמנויות, זכייה בפרויקטים, צמיחה אחראית והמשך פיתוח היכולות שלנו בארץ ובעולם".
ירון קריסי, מנכ"ל שיכון ובינוי: "בין הפעולות שביצענו במהלך התקופה האחרונה ניתן למנות את פיתוח ליבת העסקים שלנו – נדל"ן, תשתיות, זכיינות ואנרגיה מתחדשת לצד המימוש המוצלח של חלקנו בחברת ההפעלה במתקן ההתפלה בחדרה. אנו ממשיכים להתקדם בפרויקטים בחו"ל כדוגמת כבישי אגרה ארה"ב ובקולומביה בהם דיווחנו לאחרונה על סגירות פיננסיות ובהוצאתם אל הפועל של פרוייקטים משמעותיים שיצעידו קדימה את תשתיות מדינת ישראל, כמו פרויקט הרכבת הקלה במטרופולין גוש דן".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה