25 סעיפי אישום נגד ראש עיריית אור יהודה: גנב וביצע בעילה אסורה לכאורה

לפי כתב האישום דוד יוסף נהג להיטיב עם נשים שנעתרו לו מינית על ידי כך שגנב נכסים שהגיעו אליו מכח תפקידו
|
(9)
דוד יוסף, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של עיריית אור יהודה

פרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי) הגישה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד ראש העיר אור יהודה, דוד יוסף, המייחס לו 25 סעיפי אישום הכוללים שורה ארוכה של עבירות, ובהן גניבה בידי עובד ציבור, בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה ללא הסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות, מעשה מגונה תוך שימוש בכוח, עבירות על החוק למניעת הטרדה מינית, עבירות מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה, ועבירות שיבוש הליכי משפט וחקירה. כתב האישום הוגש באישור פרקליט המדינה.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רחלי חזן-פלדמן, החל מחודש מאי 2007 ועד לחודש יוני 2015, במשך למעלה משתי קדנציות, כיהן הנאשם כראש העיר אור יהודה. בתקופה זו, ניהל הנאשם את העיריה ביד רמה והטיל חתתו על עובדי ועובדות העירייה. כאשר מי מהעובדים לא נעתר לדרישותיו, דאג הנאשם לא פעם לבוא עמו חשבון, על ידי כך שביצע כלפיו פעולות נקמניות במסגרתן סילק, פיטר, ביטל פרויקטים, ושלל תקציבים, וזאת כדי לפגוע בעובד שהמרה את פיו.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עוד נטען בכתב האישום, כי במהלך התקופה האמורה ובאופן שיטתי ניסה ופעמים אף הצליח הנאשם לקיים קשרים מיניים עם נשים רבות, במצב משפחתי ובגילאים שונים ומגוונים, אותן פגש במהלך עבודתו. עת שמישהי נשאה חן בעיני הנאשם, ומבלי שאותן נשים הביעו רצונן להיות בקשר עמו, היה הנאשם מלטף את הנשים במקומות שונים בגופן, ו/או מנשקן, נצמד לגופן, או פונה אליהן בביטויים בוטים שונים המתייחסים למיניותן. הנאשם עשה כן פעמים רבות בלשכתו בעירייה, וכן במקומות שונים, וזאת על אף שנשים רבות לא הסכימו לביצוע המעשים האמורים ופעמים רבות אף ניסו לגרום לו לחדול ממעשיו.

כדי לגרום לנשים העובדות עימו לקיים עמו קשרים אינטימיים, ניצל ראש העיר את מעמדו ותפקידו, וביצע שורה של מעשי מרמה והפרת אמונים, תוך שפעל במספר דרכים. כך, נהג הנאשם להיטיב עם הנשים שנעתרו לו, על ידי כך שגנב בעצמו, או באמצעות אחרים שמילאו את הוראותיו, נכסים שהגיעו אליו מכח תפקידו כראש העיר, או לעירייה, לרבות מחשבים אישיים, שוברי שי, וכן טובות הנאה אחרות שנרכשו מתקציב העירייה או שנועדו לצורך פעילות העירייה. ראש העיר נאשם כי חילק רבים מהכספים הללו למקורביו, לבני משפחתו ולעושי דברו בעירייה.

בנוסף, הנאשם הורה על שיפוץ מפואר של לשכות הנשים שנעתרו כאמור לדרישותיו, ו/או נשים אותן רצה לרומם, זאת מתקציב העירייה ופעמים רבות על חשבון תקציבים שנועדו לצרכים אחרים. הנאשם אף נהג להזמין את הנשים לסעוד איתו במסעדות שונות, וכן נהג לצרפן לטיולים בהם השתתפו מקורביו או גורמים שונים בעירייה, או לטיולי גיבוש של עובדי העירייה במימון העירייה. כמו כן, לעיתים קידם הנאשם נשים שנעתרו לו ואשר נמצאו בקרבתו, וזאת על אף שלעיתים הקידום לא תאם את כישוריהן, יכולותיהן, או דרישות התפקידים אותם קיבלו, תוך שהוא מפטר או מעביר מתפקידם עובדים אחרים, ללא כל הצדקה עניינית.

במקביל להגשת כתב האישום, מבקשת הפרקליטות מבית המשפט להורות על הארכת התנאים המגבילים שהוטלו על יוסף עם שחרורו ממעצר.

כן התבקש בית המשפט להוציא צו איסור פרסום על כל פרט בכתב האישום שיש בו כדי להוביל לזיהוי מי המתלוננות בתיק, וכן כל פרט שיופיע בפרוטוקול הדיונים בתיק שיש בו כדי להביא לזיהויין, לרבות שם המחלקה בה הן מועסקות, גילן המדויק, שמות הממונים עליהן, מצבן המשפחתי ועוד. כן מתבקש בית המשפט להורות כי הדיונים בתיק בהן תישמענה עדותן של המתלוננות יתקיימו בדלתיים סגורות.

תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  בקרוב יהיו לו הרבה חברים חדשים עם אוצר מילים קצר ,של
  בא 14/07/2015 17:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  30 מילים .
  סגור
 • 4.
  אין יום שלא תופסים ראשעיר גונב . (ל"ת)
  בא 14/07/2015 16:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  איפה משרד הפנים כל השנים? (ל"ת)
  תושב 14/07/2015 16:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ככה זה כשפרענק מכהן כראש עיר (ל"ת)
  איכסה 14/07/2015 15:52
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • ואתה אשכנזי גזען (ל"ת)
  מנשה 14/07/2015 18:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • טען עוד
 • גיזענות היא שחיתות . (ל"ת)
  בא 14/07/2015 17:06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • נשבע לך שזה בדיוק מה שבאתי להגיב
  נירו הגדול 14/07/2015 17:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לקחת לי את המילים
  סגור
 • 1.
  כתוב באבות -שררה מקברת בעליה -אנשים לא מפנימים (ל"ת)
  לא הראשון ולא האחרון 14/07/2015 15:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • זה אדםשד ,אחד מעשר הוא כזה ,תאמין לי . (ל"ת)
  בא 14/07/2015 17:20
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות