גיוסים של כ-1.26 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות תוך 8 ימי מסחר

בקרנות האקטיביות, המשקיעים העדיפו קרנות אג"ח כללי; קרנות הפסיביות, המשקיעים מכרו מניות בחו"ל וקנו מניות בישראל, קרנות האג"ח הקונצרני המשיכו במומנטום חיובי
|
מטבעות, צילום: Istock

חודש אוקטובר נפתח במגמה חיובית בשוקי המניות ובעליות שערים באיגרות החוב הקונצרניות בישראל. על פי אומדנים של כלכלני מיטב דש, תעשיית קרנות הנאמנות גייסה מתחילת חודש אוקטובר (ב-8 ימי מסחר) כ-1.26 מיליארד שקל.

הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות) גייסו מתחילת החודש סכום הנאמד בכ-985 מיליון שקל, כאשר הקרנות הכספיות רשמו גיוסים של 270 מיליון שקל. 

עוד עולה מהנתונים, כי התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא קרנות כספיות) רשמו גיוסים בפתיחת חודש אוקטובר בסכום של כ-715 מיליון שקל. התעשייה הפאסיבית (קרנות מחקות וקרנות סל) רשמה גיוסים של כ-270 מיליון שקל, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-285 מיליון שקל ואילו קרנות הסל רשמו פדיון של כ-15 מיליון שקל.

התעשייה האקטיבית - המשקיעים נהרו לאג"ח כללי
ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח כללי כובשות מחדש את ראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות מתחילת החודש, עם גיוס של כ-380 מיליון שקל. קרנות אג"ח מדינה למרות שאיבדו את ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, ממשיכות במומנטום החיובי גם בפתיחת החודש ורושמות גיוסים הנאמדים בכ-230 מיליון שקל.

קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, ממשיכות במומנטום החיובי מחודש קודם, ורושמות גיוסים הנאמדים בכ-135 מיליון שקל. קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות פתחו את החודש בגיוס קל של כ-10 מיליון שקל. לעומת זאת, הקרנות האג"חיות השקליות שהחלו לשנות מומנטום בחודש שעבר, חוזרות החודש לטריטוריה השלילית, עם פדיון קל של כ-5 מיליון שקל. קרנות אג"ח חו"ל פתחו את החודש בפדיון של כ-25 מיליון שקל, המשך לפדיונות שהיו מנת חלקן בחודשים האחרונים.

התעשייה הפאסיבית - קונים מניות בישראל, מוכרים בחו"ל
ברמת התעשייה הפאסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו, פתחו את חודש אוקטובר עם פדיונות נמוכים הנאמדים בסכום של כ-10 מיליון שקל. בתוך הקטגוריה הזו היה פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שמציגות גיוס חיובי, בסכום הנאמד בכ-130 מיליון שקל לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיונות של כ-140 מיליון שקל. בתוך הקטגוריה הזו, בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שגייסו כ-100 מיליון שקל, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-110 מיליון שקל.  

ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי, בסכום הנאמד בכ-105 מיליון שקל. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) רשמה גיוס של כ-10 מיליון שקל.

קרנות האג"ח הקונצרני המשיכו במומנטום חיובי
קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה, ורושמות גיוסים הנאמדים בסכום של כ-175 מיליון שקל.

ולבסוף, הקרנות הכספיות רשמו מתחילת חודש אוקטובר גיוסים בסך של כ-270 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות