המשקיעים חוזרים לקרנות הנאמנות: הראל וקסם הובילו את הגיוסים ביולי, מי פיספסו?

מיטב דש מובילה בהיקף הנכסים המנוהלים, אבל בנטרול קרנות כספיות, ילין לפידות בראש; הקרנות המחקות גייסו בעוד קרנות הסל פדו. הנתונים המלאים

|
(1)
ערימת מטבעות, צילום: Istock

תעשיית קרנות הנאמנות מסכמת את חודש יולי 2019 עם עלייה בקצב הגיוסים בקרנות הנאמנות המסורתיות ברקע למגמה חיובית בשוקי המניות ולעליות שערים באיגרות החוב הקונצרניות בישראל. מנגד, בקרב קרנות הסל נמשכו הפדיונות.

"בתעשיית קרנות הנאמנות אנו ממשיכים לראות את כספי המשקיעים חוזרים לשווקים, ועל פי הערכות הקרנות האקטיביות סיימו את חודש יולי עם גיוס חיובי של מעל מיליארד שקל. הגיוסים היו בעיקר באפיקי האג"ח. ירידת התשואות וצמצום המרווחים הניבו למשקיעים תשואות חיוביות נאות מתחילת השנה", מסר גיל קורן, מנכ"ל אפסילון קרנות נאמנות.

לדבריו, "עבור חברת הקרנות של אפסילון מדובר בחודש שני ברציפות של גיוס חיובי אשר מתבטא במעבר לגיוס חיובי מתחילת השנה, המעבר לגיוסים מגיע לצד השיפור המשמעותי בביצועי הקרנות".

פסגות מובילה מתחילת השנה, בחודש יולי - הראל
מובילות את הגיוסים בקרנות הנאמנות המסורתיות מתחילת השנה הן קרנות הנאמנות של פסגות עם גיוס של כ-3.3 מיליארד שקל, ובחודש יולי היו אלו קרנות הנאמנות של הראל שגייסו את הסכום הגבוה ביותר של 774 מיליון שקל.

במקום השלישי בגיוסים ביולי נמצאות קרנות הנאמנות של ילין לפידות - 402 מיליון שקל. מאז תחילת השנה שומרת ילין על מיקום גבוה בטבלת הגיוסים ומובילה בהיקף הנכסים המנוהלים באפיק זה עם 26 מיליארד שקל. מבחינת התעשייה כולה, מיטב דש היא המובילה בהיקף הנכסים המנוהלים.

מדשדשות בתחתית הטבלה עד כה בשנה 2019 הן קרנות הנאמנות של אי.בי.אי שנפדו מהן 137 מיליון שקל ביולי וכ-2 מיליארד שקל מתחילת השנה. פדיונות גבוהים נרשמו גם בקרב קרנות הנאמנות מגדל שוקי הון שראו יציאת כספים בהיקף של כ-149 מיליון שקל בחודש יולי. 

בקרב קרנות הסל נמשכו הפדיונות מתחילת השנה, למעט הקרנות של קסם מקבוצת אקסלנס והראל שגייסו 649 ו-64 מיליון שקל בהתאמה ביוני. אבנר חדד, מנכ"ל קסם קרנות ו-ETF, מסר כי" זה החודש הראשון מאז הרפורמה בענף המדדים שבו מציגה חברת קרנות סל גיוס בסדר גודל כזה - במוצרי המדדים בכלל ובקרנות הסל בפרט. המשמעות היא שהציבור מביע אמון גם בקרנות הסל, לצידן של הקרנות המחקות". את הפדיונות הגבוהים ביותר ביולי רשמו הקרנות של פסגות - 220 מיליון שקל.

הנתונים המלאים לפניכם:

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איזה הכי מומלצת? (ל"ת)
  קרן דולרית 01/08/2019 17:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות