נקסטקום חתמה על הסכם עם משרד הבטחון - מניית החברה מזנקת 13%

ההסכם בהיקף של 35 מיליון שקל; החברה תבצע עבודות אספקה, התקנה ותחזוקת תשתיות תקשורת נתונים בבסיסי צה"ל
|
טיל בליסטי, צילום: AFP PHOTO/KCNA VIA KNS

נקסטקום -0.72% נקסטקום 568.8 -0.72% נקסטקום בסיס:572.9 פתיחה:570.1 גבוה:570.1 נמוך:568 תמורה:23,231 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: חתמה על הסכם מסגרת בהיקף כולל של 35 מיליון שקל עם משרד הביטחון
לביצוע עבודות אספקה, התקנה ותחזוקת תשתיות תקשורת נתונים בבסיסי צה"ל. החוזה אמור להיות עד סוף מאי 2018. עם זאת משרד הביטחון אינו מחוייב לממש את כל החוזה.

נזכיר כי החברה פרסמה בסוף השבוע שעבר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, ודיווחה על רווח נקי של 2.2 מיליון שקל ברבעון השלישי - עלייה של 334% מהרבעון המקביל בשנה שעברה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הכנסות החברה הסתכמו ברבעון השלישי של שנת 2017 ב-59 מיליון שקל, עליה של 10% בהשוואה ל-53.4 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2016, ועליה של 3% בהשוואה ל-57.3 מיליון שקל ברבעון השני של 2017. בתוך כך, מניית החברה טסה 13% ורושמת עלייה של 56% מתחילת השנה.

נקסטקום נהנית ברבעונים האחרונים מגידול בהכנסות וברווחיות ממיזמי הטלוויזיה החדשים ומהתחרות בין חברות התקשורת על פריסת תשתית לשידורי טלוויזיה. החברה פועלת בתחום מול סלקוםTV  ומול YES וההערכה היא שעל רקע השינויים במפת שחקני התקשורת בישראל ומבנה התחרות בשוק התקשורת, נקסטקום עשויה ליהנות מהמשך גידול בעבודות מול חברות התקשורת המקומיות, המהוות מסורתית כשליש מסך הכנסות החברה.
 
במקביל, נקסטקום חווה גידול במספר ובהיקף הפרויקטים אותם היא מבצעת. בשנה האחרונה החברה מובילה מספר קטן מעט יותר של פרויקטים אך כל פרויקט הוא בסדר גודל גדול מבעבר, ועל כן הדבר מתבטא הן בהיקף הפעילות והן ברמת רווחיות משופרת. נוסף על קבלת פרויקט משמעותי בישראל בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, החברה דיווחה גם על כך שהיא ומנרב נמצאות במשא ומתן עם אנלייט לביצוע פרויקט רוח בעמק הבכא. מדובר במיזם משותף לשתיים (50/50) ובמו"מ מתקדם עם חברה בשליטת אנלייט להתקשרות בין בהסכם לתכנון והקמה של פרויקט לייצור חשמל בהספק של כ-102 מגה-וואט באמצעות טורבינות רוח, בעמק הבכא וכן בהסכם לתפעול ותחזוקה של הפרויקט למשך 20 שנה. פרויקט זה נחשב לפרויקט אסטרטגי לצמיחת החברה בשנה הבאה.
 
נקסטקום פעילה גם בתחום פרויקטים סולארים ובעוד שב-2016 אלו כמעט שלא תרמו להכנסות החברה, הרי שב-2017, ובמבט ל-2018, החברה עשויה ליהנות מגידול בהיקף הפעילות ובפרויקטים בתחום זה. גם הדיווח הבוקר לפיו רשות החשמל עשויה לאפשר למיזמים בייתים לפעול בתחום ייצור חשמל סולארי עבור חברת החשמל יכול שיתרום להרחבה של פעילות נקסטקום בתחום.
 
מגזר פעילות חדש יחסית של נקסטקום, הוא מגזר הקיבוצים, בו פעילה החברה במסגרת פרויקטים להשבחה והחלפת תשתיות פיסיות בקביוצים, ובכלל זה דרכים, ביוב ותקשורת. עד היום זכתה נקסטקום במספר ראשון של פרויקטים בקיבוצים, ביניהם בקיבוץ נגבה, אך הפוטנציאל בתחום עשוי לכלול עבודות בעוד מספר קיבוצים בהיקף מוערך של כמה עשרות מיליוני שקלים פר פרויקט. יש לקחת בחשבון כי פרוייקטי הקיבוצים תורמים גם להכנסות קבועות מדי שנה בגין תחזוקה


במקביל לחוזה הגדול אמר  גיא ישראלי, יו"ר ומנכ"ל נקסטקום: "אנו שמחים על תוצאות הרבעון השלישי המציגות שיפור בכל הפרמטרים ובכל מגזרי הפעילות של החברה. זהו הרבעון השלישי ברציפות בו מציגה החברה שיפור עקבי בתוצאותיה. הגידול במחזורי הפעילות נבע בעיקר מגידול בנפחי הפעילות של הקבוצה בתחום ההתקנות והשירות לחברות הטלוויזיה הרב ערוצית. חלק נוסף של הגידול נבע מהתקדמות בביצוע של ב' בפרויקט תקשורת תת קרקעי בדרום הארץ שהחברה חתמה עליו ביולי 2016. לצד הגידול בפעילות הסולארית והסלולארית, במהלך הרבעון חתמנו גם על חוזים בתחום הבית החכם שמימושים יבוא לידי ביטוי בשנתיים הקרובות". 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות