אמירה דרמטית של דראגי מציתה כעת ראלי גדול בשער האירו

 | 
העביר מסר
שער האירו ביצע תנודה תוך יומית חריפה וממסחר ביציבות עבר תוך שניות להיסחר בעליות של 0.8% מול הדולר (העלייה היומית החדה מזה מעל חודש) והתחזקות גם מול השקל. הסיבה לכך היא דברים שאמר נגיד הבנק המרכזי האירופי בכנס בעיר סינטרה שבפורטוגל.
"איום הדיפלציה כבר לא קיים. הכוחות התומכים בחזרת האינפלציה תופסים את ההובלה", כך אמר דראגי (לטקסט המלא באתר ה-ECB) ולמעשה העביר מסר ברור לשווקים לפיו המדיניות המוניטארית הסופר-מרחיבה לא צפויה להימשך עוד זמן רב. במקביל, מדדי המניות באירופה נסחרים בירידות של עד 0.5% כאשר התחזקות האירו כמובן משחקת לרעת החברות היצואניות שמרכיבות את המדדים בצרפת וגרמניה.
"אנו בטוחים שהמדיניות הכלכלית שלנו פועלת והשפעתה המלאה על האינפלציה תתגבר בהדרגה. אנו צריכים להמשיך במדיניות זו ואנחנו צריכים להיות זהירים כיצד אנו מתאימים את הפרמטרים שלה כדי לשפר את התנאים הפיננסיים", כך אמר דראגי והוסיף כי "בין השנים 2016-2019 אנו מעריכים שהמדיניות המוניטרית שלנו תעלה את האינפלציה ב-1.7% במצטבר". כאמור, הנימה האופטימית שהפגין דראגי בדבריו בנוגע לאינפלציה בגוש האירו, גורמים למשקיעים לחשוב שצמצום הרכישות שהבנק מבצע בשוק אגרות החוב קרוב מתמיד. הנה התנודה החזקה מעלה באירו מול הדולר במהלך היום:

 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה