כיל תרשום רווח של 40 מיליון דולר ממכירת IDE

בשישי האחרון הושלמה העסקה. סך התמורה שהתקבלה - 167 מיליון דולר
 |  (3)
כיל תרשום רווח של 40 מיליון דולר ממכירת IDE
כיל צפויה לרשום ברבעון הרביעי רווח של 40 מיליון דולר כתוצאה מהשלמת מכירת חלקה ב-IDE חברת ההתפלה המוחזקת בחלקים שווים על ידי כיל ודלק תשתיות, כך דיווחה הבוקר החברה לבורסה. העסקה הושלמה ביום שישי האחרון וסך התמורה שהתקבלה עמדה על 167 מיליון דולר (לאחר התאמות). 
הרוכש הנו שותפות מוגבלת בה השותפים המוגבלים הנם גופים מוסדיים מקבוצת כלל ביטוח, קרן ההשתלמות של עובדי ההוראה של הסתדרות המורים בישראל ואיילון ביטוח  והשותף הכללי הנו חברה בשליטת אבשלום פלבר, מנכ"ל IDE.
IDE אינה חלק מעסקי הליבה של כיל ומכירתה הנה חלק מהאסטרטגיה של כיל לממש עסקים בעלי סינרגיה נמוכה לשרשרות המינרלים של החברה, ולהשקיע בצמיחת המוצרים המיוחדים תוך ניהול קפדני של הקצאת ההון.
מ"מ מנכ"ל כיל, אשר גרינבאום: "השלמת מכירת IDE מגיעה בהמשך למספר התפתחויות חשובות מהימים האחרונים ביניהן חתימת ההסכם עם אנרג'יאן לאספקת גז טבעי במחיר אטרקטיבי ומימוש נכסים בעלי סינרגיה נמוכה תמורת כמיליארד דולר. כל אלה ממחישים את מחויבותנו להוציא לפועל את האסטרטגיה שלנו ולחזק את ביצועינו התפעוליים והפיננסיים. פעולות אלה יאפשרו לנו לקדם חדשנות וצמיחה בתחום המוצרים המיוחדים והחקלאות המדייקת, לשפר את התחרותיות בתחום הקומודיטי ולהפחית את המינוף הפיננסי".
יוחנן לוקר, יו"ר כיל סיכם: "כיל מממשת בהצלחה את מדיניות הדירקטוריון למכירת נכסים שאינם בעסקי הליבה של החברה. מהלכים אלה מאפשרים לנו להתמקד בחדשנות, צמיחה ויצירת יתרון תחרותי בעסקי הדשנים והפתרונות המיוחדים של כיל".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  כאשר פוטאש ניסו להשתלט על כיל אז הם ריסקו את המניה (ל"ת)
  שור 10/12/2017 17:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  חבל שלא נפטרו מעידן עופר השנוא בזמן. לפיד יותר טיפש
  תום הזכיון 10/12/2017 12:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ממה שחשבתי. אלפי משקיעים צריכים לקום כל בוקר ולהתפלל ששניהם יעלמו
  סגור
 • 1.
  בהצלחה (ל"ת)
  eyal.cohen3 10/12/2017 11:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור