לא סוף הדרך - תמ"א 38 תימשך

בתום דיון בלשכתו של שר האוצר הוסכם על הצורך בהארכת תוקפת של התכנית על מנת לספק וודאות למשק ולשוק הדיור. ההכרעה תובא לפתחה של המועצה הארצית
|
שר האוצר משה כחלון ושרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון, צילום: יח"צ

בתום דיון שקיים היום בלשכתו שר האוצר, משה כחלון, בנוגע לעתיד תכנית תמ"א 38, הוציא הודעה משותפת יחד עם שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, לפיה הוסכם על הצורך בהארכת התכנית מעבר למועד הסיום שנקבע במאי 2020.

בדיון השתתפו שרת השיכון וגורמים ממשלתיים נוספים לצד מנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר, וראש הרשות להתחדשות עירונית, חיים אביטן. "בישיבה הביעו הנוכחים הסכמה עקרונית על הצורך במתן ודאות למשק ולשוק הדיור, ובהתאם על הארכת תוקפה של התמ"א לתקופה נוספת שתאפשר התארגנות לחלופות אחרות כפי שתחליט המועצה הארצית", נכתב בהודעה.

למרות האמור, ההחלטה הסופית נתונה בידי המועצה הארצית. בהתייחס לכך, נמסר בהודעה המשותפת כי "במהלך השבועות הקרובים, תגובש עמדה ממשלתית, בנושא משך הזמן שבו תוארך התמ"א, קביעת הוראות מעבר לאחר סיום התמ"א וגיבוש פתרונות חלופיים הנוגעים להתחדשות עירונית על מנת לשפר את איכות התכנון. ההמלצות שיגובשו יובאו למועצה הארצית".

הודעה זו מגיעה בניגוד לעמדת ראשי הערים הגדולות, בדומה לזו של מינהל התכנון, בנוגע להפסקת התמ"א, ובהתאם לעמדת הקבלנים להמשך הפעלת התכנית. בהתאחדות בוני הארץ בירכו על ההחלטה: "התכנית חשובה לשוק הדיור ולהגנה על הציבור הישראלי".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות