הדולר יציב מול השקל: ננעל בירידה קלה של 0.08%, האירו התאושש מעט ועלה ב-0.3%

בעולם נסחר הדולר בירידות קלות כשהאירו מתקן מעט מול הדולר ונסחר בשער של 1.397
|
הדולר יציב מול השקל: ננעל בירידה קלה של 0.08%, האירו התאושש מעט ועלה ב-0.3%

יום המסחר בגזרת המט"ח בעולם מתנהל בשעה זו בהיחלשות של המטבע האמריקני מול הפאונד והאירו. נתוני המאקרו המפתיעים שממשיכה להנפיק הכלכלה האמריקנית המתאוששת והדו"חות המעולים של החברות האמריקניות - דוחפים את המדדים בוול סטריט לעליות ומגבירים את תיאבון המשקיעים לסיכון.

"שוקי המניות במצב טוב יותר, התיאבון לסיכון גבוה יותר ואלו תומכים בחיפוש אחר אפיקי השקעה בעלי גבוהה יותר. גורמים אלו מחלישים היום את הדולר שרושם ירידות", כך מסר לבלומברג נילס כריסטנסן, אסטרטג מט"ח בכיר מקופנהאגן. "הסלידה מסיכון ליוותה את המסחר בשווקים בתקופה האחרונה אך נראה כי המגמה משתנה היום", סיכם.

אמש, פורסם בארה"ב כי נתוני מכירות הבתים התלויים בסגירת חוזי המכירה לחודש ינואר עלו ב-1%, מעל לתחזיות הכלכלנים אשר ציפו כי הנתונים יוותרו ללא שינוי - זאת לאחר צניחה של 16% בחודש דצמבר. בנוסף המשיכה עונת הדו"חות להתנהל בהצגת תוצאות כספיות גבוהות מהצפוי והמדדים בוול סטריט הגיבו בהתאם. הדאו ג'ונס טיפס בשיעור של 1.09%, ה-S&P 500 עלה ב-1.3% והנאסד"ק הוסיף 0.87% לערכו.

בהתאם לכך נסחר המטבע האמריקני בירידות מול המטבעות המובילים, בעיקר מול האירו והפאונד. מדד הדולר אשר בוחן את ביצועי המטבע מול שישה מטבעות מובילים יורד בשיעור של 0.3%. במסחר מול האירו יורד מעט הדולר ונסחר בשער של 1.397 כשמול הפאונד נסחר המטבע בשער של 1.60. עם זאת מול היין ממשיך הדולר להיסחר בעליות סביב רמה של 90.85 יין.

מחר יפרסם הבנק המרכזי בבריטניה את שיעור הריבית כשהצפי הוא שרמת הריבית תשאר ללא שינוי ברמה של 0.5%. תשומת לב מיוחדת תרכז מחר גם התכנסותם של בכירי המערכת המוניטרית באיחוד האירופאי שיחליטו על גובה הריבית בגוש האירו. רמת הריבית הנוכחית העומדת על 1%, תשאר כנראה ללא שינוי גם מחר, בתוך כך התייחסותו של נגיד הבנק המרכזי האירופאי למצבם הרעוע של כלכלות יוון, פורטוגל וספרד צפויה לרכז תשומת לב מיוחדת.

בזירה המקומית מתנהל המטבע האמריקני ביציבות מול השקל עם נטייה קלה לירידות. היום נחלש המטבע בשיעור קל של 0.08% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.704. האירו עם זאת מתקן מעט לאחר רצף של ירידות והוא נסחר בעלייה של 0.3% כששערו היציג נקבע ברמה של 5.188 שקל.

נזכיר כי על פי ההערכות בשוק המט"ח אמור השקל להמשיך ולהתחזק בתקופה הקרובה מול המטבעות בעולם. לטענת הגורמים נראה כי העליות בשער הדולר שהתקבלו בשבועות האחרונים הם מגמת קצרת טווח שלא תשפיע בשינוי מגמת ההתחזקות של המטבע המקומי בטווח הארוך, אשר ימשיך ליהנות ממצב המשק היציב ונתוני הייצוא החזקים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות