זרימת הכסף: אילו בתי השקעות ממשיכים לראות גיוסים בקרנות הנאמנות - ובאיזה גופים יש פדיונות עתק?

|
(2)
סוגרים רבעון
פתיחה השנה הקשה בשווקים הפיננסים מביאה את הציבור בארץ להמשיך לעשות את דרכו החוצה מהבורסה. אמנם בחודש מארס קצב הפדיונות בקרנות הנאמנות המסורתיות ירד משמעותית לעומת חודש קודם והסתכם בכ-730 מיליון שקל זאת (לעומת 3.1 מיליארד שקל בחודש פברואר) - אך זהו כבר החודש ה-11 ברציפות בו נרשמת מגמת הפדיונות.
בראייה רבעונית, ניכר כי קיימת שונות גבוהה בין בתי ההשקעות. בעוד חלק מהגופים רשו פדיונות עתק של מעל מיליארד שקלים, גופים אחרים דווקא הצליחו לרשום גיוסים. לכתבה על הקרנות הספציפיות המנצחות ברבעון הראשון באפיקים השונים - לחץ כאן
והנה המנצחים והמפסידים מבחינת גיוסיםפדיונות מבין הגופים הגדולים ב-Q1:
בית ההשקעות המנצח הוא 'מור-ניהול', שגייס מתחילת השנה כמעט 640 מיליון שקל, כשבחודש מארס גייס 'מור' 277 מיליון שקל. אחריו נמצאים בתי ההשקעות 'איילים' עם גיוסים של 546 מיליון ברבעון (רובו המכריע של הסכום, כ-536 מיליון, גויס בחודש מארס בלבד), ובית ההשקעות א.ד. רוטשילד.
בקרנות המסרותיות: בצד השלילי בולט אלטשולר שחם עם פדיונות של 1.9 מיליארד שקל ברבעון, כשאחריו זו הראל פיא עם פדיונות של 1.7 מיליארד שקל, וילין לפידות עם פדיונות בגובה 1.5 מיליארד.
בקרנות המחקות: מנורה מבטחים מובילה עם גיוסים של 73 מיליון שקל ברבעון. באפיק זה בולטות דווקא הקרנות שחוו פדיונות, כשמגדל שוקי הון חוותה פדיונות של 522 מיליון שקל, ואחריה בית ההשקעות איביאי, עם פדיונות של 451 מיליון שקל - מתחילת השנה.

בקרנות הכספיות: אלטשולר שחם בולט עם גיוסים של 100 מיליון מתחילת 2016, וגם כאן - הפדיונות הם אלו שבולטים לעין: אקסלנס עם פדיונות של 722 מיליון שקל, מיטב עם פדיונות בגובה 645 מיליון שקל, והראל פיא חוו פדיונות של 596 מיליון.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עברתי לקרנות גידור קטנות שמכות את השוק באופן קבוע
  משקיע 04/04/2016 16:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קרן הגידור אריאל היא דוגמא מצויינת לקרן כזו...
  סגור
 • 1.
  עבודת ״כפיים״
  מנכ״ל בנק 04/04/2016 16:25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המלצות של הבנקיםתזוזות של הבנקיםהזדמנות לעשות כסף טוב וסיבוב עמלות מוצלח עח לקוחות הבנקים שלא מבינים!!בתקופה כזו הרי אין לזוז, אלא אם כן אתה פראייר בנקאי
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות