בתוך הסערה: קרנות הנאמנות המנצחות ב-Q1 באפיקים הבולטים - צפו בטבלה

סיכום מתחילת 2016. זה היה רבעון קשה בשוקי המניות, באג"חים המגמה שונה. איפה המשקיעים עשו כסף?
 |  (1)
פריצת רמת התנגדות, צילום: Getty images Israel
שנת 2016 התחילה כשנה קשה מאוד למשקיעים בבורסות. 6 השבועות הראשונים של השנה התנהלו תחת לחץ מכירות חריף, ואמנם מאז נרשמת רגיעה וחלק מהירידות נמחקו - אבל בתעשיית קרנות הנאמנות הצבע האדום שולט במסכים בסיכום הרבעון הראשון, בעיקר בשל אותה חשיפה למניות. אילו קרנות נאמנות שמשקיעות בת"א הצליחו לבלוט בירוק? הנה הבדיקה.
ראשית נציין כי ברקע ללחץ המכירות בתחילת השנה, תעשיית הקרנות סבלה מפידיונות כבדים בסיכום הרבעון הראשון. מעל 9 מיליארד שקלים נפדו מהקרנות המסורתיות. בקטגוריה הגדולה ביותר, שהינה קרנות אג"ח כללי, נרשמו פדיונות עתק של 4.75 מיליארד שקלים. בקרנות אג"ח מדינה נרשמו פידיונות של 3.5 מיליארד שקלים. בקרנות המנייתיות נרשמו פדיונות של 568 מיליון שקלים ונציין כי בחודש מארס נרשם היפוך בקטגוריה זו עם גיוסים של 141 מיליון שקלים. היפוך נרשם גם בקרנות הקונצרניות.
קרנות אג"ח כללי
מדובר בקטגוריה שבה המדיניות היא שלפחות 75% מנכסי הקרן יושקעו באג"ח מכל סוג שהוא. בקטגוריה יש 320 קרנות, ובדקנו את הקרנות שמנהלות לפחות 100 מיליון שקלים. מדד האג"ח הכללי בת"א רשם ברבעון הראשון עלייה של 1.3%. עם זאת, נציין כי בהתאם להגדרה של האפיק, במרבית הקרנות יש שילוב של מניות - והתנודתיות החריפה בשוק המניות ניכרת בקרנות האג"ח הכללי.
את המקום הראשון מתחילת השנה תופסת הקרן 'מנורה מבטחים סילבר אג"ח דינמית' שמנהלת 123 מיליון שקל ורשמה תשואה של 3.93%. במקום השני נמצאת 'אילים תיק אג"ח 20%' שמנהלת 905 מיליון שקלים ורשמה תשואה של 1.93% ברבעון הראשון. סוגרת את השלישייה הראשונה זו 'אניגמה תיק אג"ח ללא מניות' שמנהלת 225 מיליון שקלים ורשמה תשואה של 1.7%. 
במה משקיעה הקרן המובילה בקטגוריה? לחץ כאן
הנה 10 הקרנות החזקות:
 
קרנות אג"ח קונצרני
מדובר באפיק שבחודש מארס דווקא ראה גיוסים יפים של 370 מיליון שקלים, כך שמתחילת השנה בקטגוריה זו נרשמו פדיונות קלים מאוד של 20 מיליון שקלים. בקטגוריה יש מעל 200 קרנות, ולאחר סינון של קרנות מעל 100 מיליון שקלים קיבלנו 81 קרנות. את המקום הראשון מתחילת 2016 תופסת הקרן 'אילים אג"ח חברות מנוהלת' שמנהלת 317 מיליון שקלים והציגה תשואה של 2.88%. במקום השני זו קרן הסל MTF תל בונד תשואות שמנהלת 186 מיליון שקלים והציגה תשואה של 1.52%. סוגרת את השלישייה הראשונה זו מנורה מבטחים אג"ח קונצרני ללא מניות עם תשואה של 1.38%.
במה משקיעה הקרן שמובילה בקטגוריה? לחץ כאן
הנה 10 הקרנות החזקות:

הקרנות המנייתיות:
שוק המניות המקומי רשם תשואות שליליות מתחילת השנה, כמעט ללא יוצא מהכלל. מדד הנדל"ן דווקא בלט עם תשואה חיובית של 5.4% ומדד היתר-50 בלט עם תשואה חיובית מזערית של 0.27%. לא במקרה הקרנות הקשורות למדדים אלו בלטו, ומנגד הקרנות שמשקיעות במדדים כמו המעו"ף או ת"א-75 איבדו גובה. בקטגוריה זו בדקנו את הקרנות שמנהלות לפחות 50 מיליון שקלים.
הקרן 'איביאי סל נדל"ן מניב' תופסת את המקום הראשון עם תשואה של 6.6%. אלטשולר שחם תופסים את המקום השני והשלישי. קרנות של פסגות סוגרות את החמישייה הראשונה.
במה משקיעה הקרן החזקה בקטגוריה? לחץ כאן
הנה 10 הקרנות החזקות:

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חובות חברות הציבוריות באחוזת בית גבוה ! חייב לחזק הון
  המיד 03/04/2016 19:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חובות טווח ארוך של תל אביב 100 גבוהה מאוד! חייבים הזרמת הון מאסיבית לאחוזת בית במיידי! כדי לחזק כרית ההון שלהם
  סגור