הרובוט של פורמולה לא התמודד עם מדד ה-VIX, המניה צוללת

המודלים עליהם נשען הרובוט של פורמולה לא צלחו את התנודתיות הקיצונית במדד הפחד ברבעון, החברה משהה את השיווק האקטיבי נוכח התוצאות
|
ירידות מסחר, צילום: Istock

חברת פורמולה ויז'ן, המפתחת מערכת השקעות ממוחשבת לביצוע השקעות בשוק ההון, דיווחה אמש על תוצאותיה הכספיות ברבעון ממנו עולה כי הרובוט של החברה לא ממש הצליחה להסתדר בלשון המעטה עם מחיקת תעודות הסל על מדד הפחד (VIX) ברבעון הראשון. מניית איי.אי מערכות 0% איי.אי מערכות 22.6 0% איי.אי מערכות בסיס:22.6 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: צוללת 20% בתגובה לדוחות.

הרובוט של פורמולה ויז'ן מנהל מזומנים בהיקף של יותר מ-15.9 מיליון שקל בבורסת ה-CME, ללא כספים של משקיעים חיצוניים. בתחילת יולי 2017 ,החלה החברה להעניק שירותי ניהול השקעות באמצעות תוכנת ה"רובוט" ואלגוריתם ההשקעה, לבעלי חשבונות חיצוניים, במקביל לניהול כספי הנוסטרו. הרובוט יוזם הוראות קנייה ומכירה באופן אוטומטי בהתבסס על מידע שוק שמתקבל בזמן אמת בצורה אלקטרונית.

נזכיר כי ברבעון הראשון של השנה נרשמו תבניות חריגות במדד ה-VIX אשר משפיע על מחירי אופציות וחוזים של מדד S&P 500 ובתנודתיות של מדד זה. החברה מסבירה כעת את הכישלון של הרובוט בהקשר זה: "המודלים אשר איתם עובדת החברה לא הגיבו בצורה מספקת לתופעות שוק אלה ונרשמו הפסדים בכל התיקים המנוהלים".

התשואה שהשיג הרובוט ב-12 החודשים האחרונים היא שלילית, הסבירה החברה בדו"חות. בהתאם, החברה לא צפויה לרשום הכנסות מדמי ניהול מלקוחות. "הירידות בתיק המנוהל והמשך פיתוח המערכת על מנת לשפר את ביצועיה ולהקטין את חשיפתה לסיכוני שוק, עשויות לדחות את תוכניות החברה לשיווק האקטיבי של כלל שירותיה לשוק הרלבנטי", נמסר בדו"חות.

גרף מניית פורמולה ויז'ן בחודשים האחרונים:

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות