ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

שטראוס: סך ההכנסות עלה ל-2.1 מיליארד שקל; הרווח הנקי צמח ב-8%

החברה דיווחה במקביל לפרסום הדו"חות על רכישת 15% נוספים במיזם המים בסין תמורת כ-78 מיליון שקל
עופרה שטראוס, צילום: תום להט
קבוצת שטראוס -1.41% שטראוס 7,109 -1.41% שטראוס בסיס:7,211 פתיחה:7,160 גבוה:7,231 נמוך:7,095 תמורה:15,199,094 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת הבוקר (ב') את תוצאותייה הכספיות לרבעון הראשון של השנה כאשר רושמת צמיחה של כ-10.8% בשורת ההכנסות, במקביל לשיפור בסך הרווח הנקי. כאמור, החברה מדווחת במקביל כי חברת הבת 'שטראוס מים בע"מ' מימשה את זכותה בהתאם להסכם המיזם המשותף להגדיל אחזקתה במיזם 'Qingdao HSW Health Water' ב-15% בתמורה ל-78.3 מיליון שקל.
בתוך כך, המכירות הסתכמו בכ-2.1 מיליארד שקל, בהשוואה ל-1.9 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, והושפעו מהפרשי תרגום חיוביים בסך של כ-51 מיליון שקל, זאת כתוצאה מהמשך התחזקות שערו הממוצע של הריאל אל מול השקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. פעילות הקפה של הקבוצה הניבה סכום משמעותי של 961 מיליון שקל, גידול של 23% לעומת 780 מיליון שקל ברבעון המקביל של 2016.
הרווח הגולמי הסתכם בכ-780 מיליון שקל (שיעור של כ-37.4% מהמכירות), גידול של כ-7.4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי הסתכם בכ-223 מיליון שקל (שיעור של כ- 10.7% מהמכירות), גידול של כ-5% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.
בשורה התחתונה, הרווח הסתכם בכ-118 מיליון שקל או 1.08 שקל למניה, גידול של כ-8.1% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. 
כמו כן, תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בתזרים שלילי של כ-86 מיליון ש"ח, בהשוואה לכ- 26 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.
כאמור, קבוצת שטראוס הודיעה בנוסף כי חברת הבת שטראוס מים בע"מ מימשה את זכותה בהתאם להסכם המיזם המשותף להגדיל אחזקתה במיזם 'Qingdao HSW Health Water' ב-15%. עם ביצוע רכישה זו מגדילה שטראוס את האחזקה במיזם המשותף ל 49%, מהלך שהחל עם ביצוע רה ארגון עסקי בשנת 2015 ואשר מגיע לסיומו המוצלח עם השלמת הרכישה. בתמורה לרכישה תשלם שטראוס מים כ-78.3 מיליון שקל (לפי שער חליפין נוכחי) תוך 90 יום לחברה מקבוצת 'Haier'. 
גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס התייחס לתוצאות ואמר כי "קבוצת שטראוס ממשיכה בביצוע מהלכים לאופטימיזציה של פורטפוליו העסקים שלה במסגרתם רכשנו בחודשים האחרונים את חלק המיעוט והפכנו לבעלים מלאים של שטראוס מים, שטראוס קפה, השלמנו עסקה למכירת מקס ברנר והעמקנו את ההשקעה בסין תוך מימוש האופציה לרכישת 15% נוספים מחברת המים בקבוצת האייר, כל אלה לצד ביצועים חזקים שהקבוצה מציגה. שטראוס ישראל מסכמת רבעון ראשון חזק מאד, ופעולות הליבה שלנו בתחום הקפה והמים ממשיכות להציג צמיחה עקבית. אנו ממשיכים ביישום האסטרטגיה שלנו ומאמינים כי היא תשיא ערך לבעלי המניות, לעובדי החברה וכמובן ללקוחותיה ושותפיה ברחבי העולם".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה