פוליפיד תנסה לגייס בנאסד"ק לפי שווי של 370 מיליון דולר

את ההנפקה צפוי להוביל בנק ההשקעות גולדמן זאקס כשלצידו קואן וקנטור; החברה תנסה לגייס 75 מיליון דולר
|
מחקר רפואי, צילום: Istock
חברת פוליפיד (PolyPid) נערכת להנפקה בבורסת נאסד"ק לפי שווי של 370 מיליון דולר. את ההנפקה צפוי להוביל בנק ההשקעות גולדמן זאקס כשלצידו קואן וקנטור. בהנפקה, אשר תתרחש כבר החודש, החברה תנסה לגייס 75 מיליון דולר (טווח מניה של 21-24 דולר).
ההנפקה תתבצע בהובלת יו"ר החברה חיים הורביץ (בנו של אלי הורוביץ ודירקטור לשעבר בטבע), אשר הינו משקיע ותיק בפוליפיד, והשתתף בגיוס האחרון של החברה בפברואר 2016. בעקבות השתתפותו בגיוס (באמצעות הקרן CHealth שבבעלותו), מונה הורוביץ ליו"ר החברה. בעלת מניות אחרת בפוליפיד היא קסניה הציבורית המחזיקה ב-5.21% מההון של פוליפיד בדילול מלא. בשווי ההנפקה - מדובר בכ-19 מיליון דולר שהם 66 מיליון שקל (החברה נסחרת ב-49 מיליון שקל).
שאלת המפתח היא האם תהיה הנפקה ובאיזה מחיר, מכיוון שזו אינה הפעם הראשונה שפוליפיד מנסה להנפיק. בחודש מרץ 2015 נאלצה פוליפיד לסגת מניסיון הנפקה, שבמסגרתו התכוונה לגייס 20 מיליון דולר לפי שווי של 100 מיליון דולר, ככל הנראה על רקע ביקושים נמוכים. את ההנפקה אמור היה להוביל אז בנק ההשקעות Aegis, המתמחה בהנפקות של חברות קטנות ולא מוכרות. 
נזכיר כי פוליפיד צברה הפסד מצטבר של 92 מיליון דולר מאז הקמתה, כולל הפסד של 55 מיליון דולר בשנה החולפת, וזאת כאשר מאז הקמתה בשנת 2008, גייסה החברה 64 מיליון דולר דרך הנפקה פרטית של מניות, איגרות חוב ושטרי חוב.
החברה עוסקת בפיתוח ובמסחור של הטכנולוגיה המקורית PLEX למתן של תרופות באמצעות עטיפת החומר הפעיל בתרופה ברשת של פולימר וליפידים (חומצות שומניות מסיסות), העברתו למקום ספציפי בגוף, ושחרור החומר הפעיל בקצב שנקבע מראש.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות