הדולר שינה כיוון דרומה: "השטר הירוק צפוי להתחזק בהדרגה בשבועות הקרובים"

כך מציין איתן אדמוני, מנהל מחלקת מט"ח וסחר חוץ, בנק ירושלים. הדולר היציג נקבע בירידה של 0.33% לרמה של 3.857 שקלים
|
הדולר שינה כיוון דרומה: "השטר הירוק צפוי להתחזק בהדרגה בשבועות הקרובים"

הדולר שב ונחלש היום, לאחר שבבוקר רשם עליה קלה. זאת, במקביל לשיפור במסחר בבורסות באירופה ובתל-אביב בשעות האחרונות.

איתן אדמוני, מנהל מחלקת מט"ח וסחר חוץ, בנק ירושלים, מציין בסקירה שפרסם הבוקר כי "הדולר צפוי להמשיך ולהתחזק בהדרגה בשבועות הקרובים בתנודתיות גבוהה, בעיקר עקב התיקון שלהערכתנו קרב בשוק המניות שישפיע באופן ישיר על דולר בעולם ובארץ".

להערכת מנהל הסיכונים בחברת איטריידר, יוסי ברזילי, גם היום ישבו המשקיעים על הגדר בנסיון לגבש טקטיקה נגדית למצב החדש שנוצר בשוק לאחר הודעת . ברזילי סבור כי ייתכן שהאמירה של מנהל חטיבת השווקים בבנק ישראל, לפיה על היצואנים להיערך מפני היחלשות הדולר, מהווה מעין הכנת קרקע להעלאת על רקע הלחצים האינפלציונים שהתעוררו לאחרונה. בכך למעשה יקבע הנגיד סוג של "רצועת ניוד" חדשה לשער הדולר, או מחיר סף אותו לא יאפשר לעבור.

משקיעי איטריידר מתחילים לגבש טקטיקה לשינויים האחרונים בשוק המט"ח המקומי, והחלו אתמול ברכישות משמעותיות של אופציות CALL לסוף החודש על הדולר, כנראה מתוך הנחה שפישר יצליח לשמור על שער הדולר.הדולר היציג נקבע בירידה של 0.33% לרמה של 3.857 שקלים, לאחר שבבוקר טיפס לרמה של 3.874 שקלים, האירו נחלש ב-0.38% לרמה של 5.458 שקלים. בעולם מתחזק היין היפני ב-0.12% לרמה של 95.82 יין לדולר, האירו מתחזק ב-0.1% לרמה של 1.417 דולרים לאירו.

נזכיר כי היום תתפרסם ההודעה של הפדרל ריזרב בנוגע למדיניות המוניטארית בשבועות הקרובים. הריבית, בכל אופן, צפויה להישאר ללא שינוי ברמה הקרובה לאפס.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות