כלכלני הפועלים בהמלצה חמה על פרוטרום: גם שנת 2009 נראית מצויין

האנליסט משה סני חוזר על המלצת "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 37 שקל למניה
|
אורי יהודאי

כלכלני בנק הפועלים ממשיכים להאמין בהתרחבות וצמיחה של חברת פרוטרום, הפועלת בשווקי התמציות וחומרי הגלם ברחבי העולם, גם בשנה הבאה למרות הסביבה הכלכלית הקשה. האנליסט משה סני כותב בעדכון לסקירה שלו כי "אנו מעריכים שפרוטרום תמשיך להציג גידול משמעותי בהכנסותיה במהלך הרבעונים הקרובים, שינבע מהמשך הגידול האורגני, ממיצוי יעיל של אפשרויות ה- CROSS SELLING ומהמשך צמיחת השווקים בהם היא פועלת".

סני מדגיש כי גם בהינתן האטה כלכלית, הביקושים למוצריה יוותרו יציבים, מאחר ואלו משמשים בייצור כל רמות המזון (מהמוזל ועד הפרימיום) וכן במוצרי הפרמצבטיקה, שהביקוש להם קשיח.

התחזקות הדולר אל מול האירו מאיימת על שיעור הגידול בהכנסות פרוטרום, לאור המרכיב המשמעותי של הכנסותיה באירו. בפועלים מגלמים במודל את שערי החליפין הנוכחיים ומעריכים כי החברה תמשיך להציג שיעורי צמיחה גבוהים ברמה זו.

להערכת סני, החברה תציג שיפור ברווחיותה הגולמית בעיקר לאור הגברת תדירות עדכון מחירי המכירה ללקוחותיה, ולאור נסיגת מחירי חומרי הגלם מהשיאים שנרשמו לפני מספר חודשים. צרוף החברות שנרכשו אשתקד צפוי לתרום לרווחיות הגולמית והתפעולית במהלך הרבעונים הקרובים לאור יישום צעדי הייעול, הנדרשים לשם מיצוי הסינרגיות בין יחידותיה השונות של החברה. בנוסף, הרווחיות התפעולית צפויה להשתפר לאור בסיס השוואה נמוך יחסית במחצית השניה של שנת 2007, שבה נרשמו חד פעמיות ואי יעילות זמנית.

סני מציין גם כי "אופי פעילותה הגלובלית של פרוטרום והיצע המוצרים הרחב שלה מאותתים, כי יש לבחון את המכפילים בהם נסחרת מניית החברה בהתאם למכפילי החברות הגלובליות הגדולות. בנוסף, אנו מעריכים כי יציבות הביקוש למוצרי חברות אלה ממצב אותן כמניות דפנסיביות, ולכן ראוי כי רמת המכפילים המתאימה למניות אלה בתקופה הנוכחית תעלה. מנגד, אנו מוצאים כי יש "לקנוס" את מניית פרוטרום במידה מסויימת בשל קוטנה ביחס לשחקניות האחרות".

בשורה התחתונה מותירים כלכלני הפועלים את המלצתנו למניית החברה על '' ואת מחיר היעד על 37 שקלים, המבטא מייצג של 12.5 על רווחיה של פרוטרום ב-12 החודשים הקרובים.

פרוטרום היא חברה רב לאומית הפועלת בשווקי התמציות וחומרי הגלם העולמיים. לפרוטרום מרכזי ייצור ופיתוח משמעותיים בשלוש יבשות, והיא משווקת את תוצרתה בחמש יבשות למעל 10,000 לקוחות בלמעלה מ-120 מדינות. מוצרי פרוטרום מיועדים לתעשיות המזון והמשקאות, תמציות הטעם והריח, התרופות, צמחי המרפא (Nutraceuticals), מזון הבריאות והמזון הפונקציונלי (Functional Food), תוספי המזון, והקוסמטיקה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות